5 vērtīgi padomi, kas ļaus izvēlēties labāko gultas matraci!

Aug 17, 2016

gultas matracisMatrača izvēle ir ļoti nozīmīgs process ikvienam, kurš vēlas iegādāties kvalitatīvu matraci, kas ļaus izgulēties ne tikai labi, bet arī veselīgi. Matraču piedāvājums ir ļoti plašs, klāstā ir gan lētāki un ne tik kvalitatīvi matrači, gan arī kvalitatīvāki matrači. Ja vēlies uzzināt, kā izvēlēties pašu labāko matraci, esi nonācis īstajā vietā!

Ja meklēsi matračus zemākā cenu kategorijā, tad noteikti sastapsies ar matračiem, kuru pildījumā izmantots porolons. Viens no šo matraču mīnusiem ir tāds, ka tos diezgan ātri var izgulēt. Savukārt dārgākos matračus parasti tiek izmantots latekss, kā arī citi elastīgi materiāli, tādā veidā matracis kalpos ilgāku laiku. Šādi matrači spēs ne tikai labi balstīt Tavu augumu, bet pat spēs tam pielāgoties. Ja izvēlies atsperu matraci, tad ņem vērā tā atsperu lielumu, daudzumu, kā arī izkārtojumu un to, kā atsperes ir savienotas.

Ražotāji bieži vien norāda optimālo gulētāja svaru uz matrača etiķetes. Attiecīgi, jo lielāks būs gulētāja svars, jo mazāku laiku matracis kalpos, tāpēc vislabāk iegādāties matraci, kas atbilstošs tieši Tavam augumam. Visbiežāk matrači tiek iedalīti četrās kategorijās. Pirmajā kategorijā ietilpst matrači, kuri piemēroti svaram līdz 60kg, otrajā kategorijā ir matrači, kuri domāti 60-100kg svaram, trešajā kategorijā ir matrači svaram no 100 līdz 120kg, un pēdējā jeb ceturtajā kategorijā ir matrači, kuri piemēroti cilvēkiem, kuru svars ir lielāks par 120kg.

Protams, ikviena ražotāja interesēs ir tas, lai matracis balstītu tā lietotāja augumu un būtu ērts. Tieši tāpēc ražotāji iestrādā matračos dažādus materiālu slāņus. Piemēram, plecu un muguras daļai tiek izmantots mīkstāks slānis. Izvēloties piemērotāko matraci noteikti noskaidro arī to no kā ir veidots matrača pārklājums. Tradicionālākie materiāli ir porolons, vilna, vatelīns, lins, savukārt modernākie pārklājumi tiek veidoti no lateksa, atmiņu putām un citiem audumiem. Ir pieejami pat tādi matrači, kuru viena puses pārklājums ir no lina, bet otras puses no vilnas. Tādā veidā varēsi ērti justies gan ziemā, gan vasarā. Lins nav tik karsts un atsvaidzinās, savukārt vilna sildīs aukstajos ziemas vakaros.

Svarīgs noteikti ir arī matrača pārvalks. Tu noteikti to vēlēsies ik pa laikam mazgāt, tāpēc ņem vērā, lai to varētu viegli noņemt. Daži matraču pārklājumi paredz arī papildus iespējas – aizsardzību pret mitrumu, ugunsdrošību u.c. Eksperti iesaka mainīt matraci ik pēc 5-10 gadiem. Izvēloties matraci, noteikti ņem vērā visus nosauktos kritērijus, jo tikai tādā veidā varēsi iegādāties pašu labāko un kvalitatīvāko matraci, kas kalpos ilgu laiku un nepievils. Cenu amplitūda un matraču piedāvājums ir gana plašs, tāpēc ikviens varēs piemeklēt tieši savām vēlmēm un vajadzībām piemērotāko matraci!

by | Categories: Mēbeles | Tagged: , |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.