A2 kategorijas prasības un apmācība Latvijā

Nov 19, 2013

a2 kategorijaA2 kategorijā ietilpst motocikli, kuru jauda nepārsniedz 35 kilovatus, jaudas attiecība pret svaru nepārsniedz 0.2 kilovatus uz kilogramu un kuri nav atvasināti no transportlīdzekļiem, kuru jauda ir vairāk nekā 2 reizes lielāka. A2 kategorijas motocikla tiesības ir iespējams iegūt no 18 gadiem un pēc 2 gadu stāža nokārtojot valsts eksāmenu iespējams iegūt arī A kategorijas vadītāja apliecību.

A2 kategorija ir iegūstama nokārtojot valsts teorijas un braukšanas eksāmenus, bet tikai pēc veiksmīgi izietas apmācības autoskolā. Parasti iesaka izvēlēties autoskolu, kurā nav autoskolas vadīšanas eksāmena un tādējādi nav lieku šķēršļu vadītāja apliecības saņemšanai, piem., autoskolā-motoskolā Presto.

Ar ko vadītāju apmācībā lepojas autoskola Presto?

  • Modernas mācību telpas;
  • Māca drošu un ekonomisku braukšanu; individuāla pieeja katram kursantam;
  • Augsti sekmības procentu rādītāji;
  • Lieliski pasniedzēji un instruktori;
  • Turpina vadītāju apmācību pat pēc autoskolas pabeigšanas ar bloga starpniecību.

 

Autoskolā Presto A2 kategorija ir ar apmācību, bet bez skolas braukšanas eksāmena, toties pie Presto ir motoskolas eksāmens teorijā: 30 jautājumi 30 minūtēs ar pieļaujamu 1 kļūdu. Valsts teorijas eksāmenā A2 kategorijai ir 30 jautājumi 30 minūtēs ar 3 pieļaujamajām kļūdām. Autoskolas eksāmens ir stingrāks, lai pilnībā pārliecinātos par kursanta teorijas zināšanām. Turklāt autoskolā Presto šis eksāmens ir bez maksas, bet, liekot jau CSDD eksāmenu, to nenoliekot katrs atkārtotais eksāmens maksā katru Ls 8.88.

A kategorijas apmācība

Autoskolas apmācības norises kārtība A kategorijai kopumā: teorētiskā apmācība sastāv no Ceļu Satiksmes Noteikumiem, satiksmes drošības un pirmās palīdzības; braukšana mācību laukumā sastāv no visām figūru izpildēm, (iestumšana gabarītvārtos, astotnieks, čūska, laipa , slaloms, izvairīšanās no šķēršļa bremzējot, izvairīšanās no šķēršļa nebremzējot, stoplīnija).

Braukšana ceļu satiksmē – praktisko braukšanas nodarbību laikā kursants apgūst drošu braukšanu, braukšanas ātruma izvēli, iekļaušanos satiksmes plūsmā, reakciju – situāciju novērtēšanu un bīstamības paredzēšanu, noteikumu un ceļa zīmju lietošanu un ievērošanu, pareizas un nepareizas motocikla vadīšanas.

Presto izveidotajā mājas lapā A-kategorija.com var iepazīties ar A kategorijas apmācības cenām un turpat var trenēties arī CSN testu, kā arī pieteikties apmācībai Rīgā, Cēsīs un Lielvārdē.

 

by | Categories: Autoskolas |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.