Bērniem no 5 gadu vecuma mutes dobuma veselībai ieteicams uzsākt izmantot zobu diegu

Apr 19, 2016

bērnu zobu higiēnaZobu veselība ir būtiska – jo īpaši bērnu zobu un mutes veselība. Tieši tāpēc saviem bērniem jau kopš agra vecuma mācām pareizi rūpēties par zobiem – kā tīrīt, cik bieži, kā pareizi skalot zobus. Kā lietot zobu diegu. Jā, tieši zobu diegu. Daudzi pieaugušie uzskata, ka arī viņiem pietiek vien ar zobu birsti un zobu pastu, tomēr arī zobu diegs būtu aktīvi jāizmanto zobu kopšanā. Kā pieaugušajiem, tā bērniem.

Bērnam noteikti jāveicina ieradums un interese par mutes dobuma un zobu veselību, jānostiprina zobu kopšanas paradumi, aicinot bērnus regulāri tīrīt zobus un rūpēties par savu zobu veselību. Turklāt – bērniem no piecu gadu vecuma katru vakaru zobi ir ne tikai jātīra, bet arī jādiego!

Ikvienam zobi ir jātīra divas reizes dienā vismaz no divām līdz trim minūtēm un zobu tīrīšanai ir jālieto fluorīdu saturošu zobu pasta, kā arī zobi katru vakaru ir jādiego.

Ja esat izmazgājuši zobus ar zobu suku, bet neesat tos iztīrījuši ar zobu diegu, varat uzskatīt, ka jūsu zobi ir tīri tikai par 50%. Lai nodrošinātu pilnīgu zobu aizsardzību pret baktērijām, bojāšanos un iekrāsošanos, arī, lai izvairītos no smaganu iekaišanas un nepatīkama mutes aromāta, ikdienas zobu kopšanā obligāti jāizmanto zobu diegs. Ēdiena atliekas zobu starpās pūst, kā rezultātā iekaist un asiņo smaganas, radot papildus barību baktērijām, kas izraisa caurumu veidošanos. Pat ļoti rūpīgi tīrot zobus ar zobu suku, nav iespējams notīrīt pilnīgi visas zobu virsmas. Starpzobu vietas var notīrīt tikai ar zobu diegu!

Nav viena tāda zobu diega, kas derētu pilnīgi visiem, jo cilvēku zobi un zobu spraugu platumi atšķiras. Galvenā uzmanība zobu diega izvēlē ir jāpievērš tam, cik platām zobu spraugām diegs domāts. Uz produkta iepakojuma parasti ir rakstīts, kādiem zobiem diegs paredzēts. Zobu diegi atšķiras ne tikai pēc platuma. Tie var būt gan apaļi (šķērsgriezumā), gan plakani kā lentītes, vaskoti un nevaskoti, satīna zobu diegi, vienas šķiedras un austie, kas labi maina formu un ērti iekļaujas katrā zobu starpā.

Bērnam zobi jādiego vakarā pirms gulētiešanas un no rīta pēc brokastīm pēc zobu iztīrīšanas ar zobu birsti. Pilnīgai tīrības sajūtai izskalojiet muti ar mutes skalojamo līdzekli, lai atbrīvotos no ēdiena paliekām un baktērijām. vispirms jānoplēš apmēram 40-50 cm garu zobu diega gabals, jo katra zobu starpa jādiego ar tīru diega posmiņu. Tad zobu diega gali jāaptin ap abu roku vidējiem pirkstiem – ap vienu pirkstu mazliet, tā, lai varētu to noturēt, bet ap otru gandrīz visu pārējo diega daļu tā, lai vismaz 5 cm zobu diega paliktu brīvi starp tiem. Jāsatver zobu diegs ar abu roku rādītājpirkstiem un īkšķiem, turot to nostieptu un diegs saudzīgi jāievada zobu starpā. Zobu malas jātīra lēni un uzmanīgi ar slidinošām kustībām. Nevajag pārcensties ar stipru rīvēšanu un spiešanu smaganās – tādējādi iespējams tās satraumēt un panākt asiņošanu. Kad viena zoba starpa iztīrīta, izlietoto zobu diega daļu aptiniet ap vidējo pirkstu, uz kura sākumā atradās mazāk zobu diega. Izritiniet jaunu zobu diega pavedienu no vairāk aptītā pirksta katras nākamās zobu starpas tīrīšanai.

Avots:http://www.adenta.lv/lv/info-pacientiem/pirmais-zobarsta-un-zobu-higienista-apmeklejums/

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.