Bērnu rati un to veidi

Feb 21, 2015

bērnu rati amia.lv interneta veikalā Viena no pirmajām lietā, ko bieži vien steidz iegādāties bērnu vecāki vēl pirms bērna piedzimšanas, ir bērnu rati. Tā kā veikalos ir atrodami vairāki veidi un modeļi, tad ir tikai saprotams, ka jaunie vecāki, kuriem nav ne mazākās nojausmas par šādām lietām, var ātri apjukt. Protams, k vienmēr ir iespēja izjautāt veikala darbiniekus par piemērotāko izvēli, bet nevajag aizmirst, ka veikalnieki ir ieinteresēti pārdot, kas nozīmēto, ka varat pāriet mājās ar dārgu un nepiemērotu preci sev un savam bērnam. Ir dažādi ratu veidi un līdz ar to atšķiras arī to funkcionalitāte un citas iespējas, kas varbūt svarīgas.

Trīsriteņu bērnu rati

Šo ratu lielākais pluss ir tas, ka tos ir viegli pārvietot pāri dažādiem šķēršļiem, jo ratu aizmugurējie riteņi ir paceļami un vadība, pārvarot šķēršļus notiek tikai ar priekšējo riteni un vecāka vadību. Ja nākas pārvietoties pa dažādām stāvākām vietām, tad nevajag uztraukties, ka rati varētu pēkšņi sākt ripot lejā, jo tie ir aprīkoti ar rokas bremzi, kas atvieglo to vadīšanu un parūpējas par bērna drošību. Vienīgais un lielākais mīnuss šiem ratiem ir tas, ka tie ir plati, kas nozīmē to, ka tie noteikti neietilps tipveida lifta kabīnēs, kas pie mums ir pieejamas lielākajā daļā daudzstāvu māju.

Četru riteņu bērnu rati

Šo ratu veidu esam uz ielām redzējuši visbiežāk un visticamāk, ka paši bērnībā ar tādiem esam vadāti apkārt. Šie rati iedalās divos veidos:

  • Tradicionālie rati ar kulbu – ņemot vērā to, ka aprīkoti ar lieliem riteņiem, ļauj viegli un ērti pārvietoties ne tikai pa gludiem, bet arī sliktiem ceļiem.  Šis ratu veids parasti ir konstruēts tā, lai kulba, kurā atrodas bērns, ir salīdzinoši augstu virs zemes, lai vecāki varētu ērti noliekties pie bērna. Šie rati viegli transformējas un ir saliekami, kas nozīmē to, ka kulba ir noņemama un metāla konstrukcija ērti saliekama, lai to varētu pārvadāt automašīnā. Bet ir arī mīnusi – tie ir smagi (vismaz 20 kg) un tie ir apjomīgi, kas nozīmē, ka standarta liftos tos iebraukt ir praktiski neiespējami.
  • Universālie reti, jeb 3 in 1 ratiņi – viena no populārākajām izvēles iespējām, jo apvieno sevī trīs lietas – kulbu ratus, sporta ratus un auto sēdekli. Visas šīs lietas ir neieciešamas tā  pat, tad kādēļ pirkt atsevišķi un pārmaksāt? Ir arī daži mīnusi, piemēram, ratu sporta variantā, bērns atrodas augstu no zemes un riteņi jutīs katru mazāko akmeni.
by | Categories: Uncategorized | Tagged: , |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.