Bērnu ratu izvēlēs ABC

Jun 20, 2016

bērnu ratiLaiks, kad ģimenē gaidāms mazulis, ir gan ļoti īpašs, gan ļoti satraucošs. Brīdī, kad vecāki apjauš, ka ar mazā cilvēka ienākšanu pasaulē jāsagatavo viss, lai būtu padomāts par visu svarīgāko un nepieciešamo, var iestāties neliela panika. Jāsagādā tik daudz, un tik daudz ko nedrīkst aizmirst. Viena no būtiskākajām lietām, kas noteikti jāsameklē laikus – bērnu ratiņi. Tie jāizvēlas ar lielu atbildību, izvērtējot visus par un pret.

Pirms izvēlamies ratiņus vai vispār ķeramies pie meklēšanas, vajadzētu tikt skaidrībā ar dažām lietām. Padomājiet, vai jums būs jāstumj ratiņi pa gludu asfaltu vai pa akmeņainu (bedrainu utt.) ceļu, vai pārvadāsiet ratiņus ar liftu, vai tie tomēr būs jānēsā pa kāpnēm – un uz kuru stāvu? Lai gan ražotāji mēģina padarīt ratiņu svaru pēc iespējas vieglāku, būs jārēķinās vismaz ar 10 kg. smaguma.

Ļoti svarīga lieta, kas jāņem vērā, pērkot bērnu ratiņus, ir audums, no kāda tie izgatavoti. Būtiski, lai audums būtu ūdens necaurlaidīgs. Daudziem ratiņu modeļiem papildus iekļauts arī speciāls plastikāta pārklājs, ar kuru lietus laikā var nosegt ratiņus. Citiem modeļiem ir arī sintepona polsterējums ratiņu groziem, kas pasargās bērnu no aukstuma. Izvēles iespēju un dažādu faktoru ir daudz. Piemēram, ja vēlamies, lai ratiņi nebuksētu smiltīs, sniegā un tos būtu viegli pārvietot pāri apmalēm, jāizvēlas ratiņi, kuru riteņu diametrs ir 20 – 25 cm. Tāpat, ar gaisu piepumpējamas riepas spēs labāk pārvarēt dažādus šķēršļus, jo tām ir labāki protektori. Pildītās gumijas riepas savukārt nevarēs pārdurt, taču tām nebūs tik labs protektoru zīmējums, un tas apgrūtinās ratiņu pārvietošanu.

Uz ielas un veikalos droši vien pamanīts, ka jauni vecāki sāk izvēlēties arī trīsriteņu bērnu ratiņus. Galvenais šādu ratiņu pluss ir tas, ka, pārvietojot tos pa sliktiem ceļiem, peļķēm, kāpnēm var piepacelt aizmugurējos ritenīšus un pārvarēt grūto posmu, izmantojot tikai vienu priekšējo riteni. Trīsriteņu ratiņi aprīkoti arī ar rokas bremzi, kas ļauj kontrolēt ātrumu, pārvietojoties pa stāvākām nogāzēm.

Tradicionālāka izvēle ir četrriteņu ratiņi. Četrriteņu ratiņi ar kulbu ir vislabāk piemēroti sliktiem ceļiem, jo tiem ir lieli riteņi. Kulba atrodas diezgan augstu no zemes un māmiņai ir viegli noliekties pie sava mazuļa. Tāpat, ratiņu kulba ir noņemama, un metāla konstrukcija viegli saliekama, kas atvieglo ratiņu pārvadāšanu ar auto. Lielākoties gan šādi ratiņi ir lieli un sver apmēram 18 kg., tāpēc to nēsāšana pa kāpnēm uz augšu un uz leju ir ļoti apgrūtinoša. Arī liftā ratiņi varētu neievietoties savas apjomīgās konstrukcijas dēļ.

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.