Bērnu rotaļlietas no 1 gada vecuma.

Nov 11, 2015

Mazu bērnu rotaļlieta

Vēlme rotaļāties, interese par dažādām lietām, formām, krāsām, podziņām un dažādām citām detaļām bērniem rodas jau ļoti agrā vecumā – mazais vēl nepratīs parādīt kur ir deguns, un nezinās, kas tas ir, toties krāsaina un skanoša rotaļlieta liks izstiept rociņas un radīs vēlmi taustīt, iepazīt, spēlēties. Tad nu arī rotaļlietas bērniem nodrošinām jau no pašiem pirmsākumiem. Tāpat kā bērniņa gaidīšanas laikā pērkam gultiņu un citas nepieciešamās preces, tā arī pērkam pūkaino un mīksto lāčuku, kas būs mazā pirmais rotaļu draugs, grabulīšus un citas spēļlietiņas, kas saistīs bērna uzmanību un radīs prieku un izbrīnu mazajā sejā.

No viena gada vecuma bērns jau sāk tiekties pēc patstāvības un neatkarības – no rotaļlietu kastes tiks izvēlētas tās spēles un rotaļas, kas patiks vislabāk. Turklāt – ja ir no kā izvēlēties, tas vēl jo vairāk rosinās būt neatkarīgam – izvēlēties un paņemt pašam. Šajā vecumā vecāki parasti bērnam izvēlas gan ļoti dažādas mīkstās rotaļlietas, kuras ir tīkami tvert un samīļot, gan tādas rotaļlietas un spēles, kas būs izzinošas, attīstošas. Bērns pamazām apgūst kā un kāpēc var darboties ar dažādām lietām – kam paredzēta lāpstiņa, smilšu formītes, kādas formas klucītis ietilps katrā konkrētajā tam atvēlētajā vietiņā, kā sakraut klucīšus tā, lai tie nesabruktu – tā mazais mācās dažādas konstrukcijas un veidojas izpratne par lietām. Šajā laikā lieliskas rotaļlietas ir leļļu piederumi – trauciņi, spēļu telefoni, somiņas, slotiņas, lāpstiņas, smilšu kastes mantas, klucīši un Lego mazajiem. Tā mazais ne tikai attīsta kustības, bet arī iegūst izpratni – ko kura lieta dara un kam tā paredzēta. Vari apskatīt tās šeit - http://220.lv/lv/preces_berniem/rotallietas_un_speles

Tā kā populāras kļuvušas arī interaktīvās vai mehāniskās mantiņas, bērnam īpaši patīkams būs pārsteiguma moments – turklāt, šādā vecumā tas pēc pirmās reizes nezudīs. Bērns par kustīgo suņuku spēs priecāties arī pēc desmitās un trīsdesmitās reizes – šādas rotaļlietas palīdz eksperimentēt, izprast kustības un skaņas, prasot noteikt sakarības starp kustībām, skaņu un reakciju. Tāpat, dažādas procesu spēles būs ne tikai izklaidējošas, bet arī izglītojošas – leļļu ģērbšana un dažādu piederumu izmatošana būs lieliska priekšmetiska spēle, kas ļaus mācīties, rotaļāties un priecāties, veidojot dažādas kombinācijas, variācijas un mainīt iespējas. Savukārt dažādas bumbas, attīstošie paklājiņi būs īsts mājas rotaļu un attīstības laukumiņš, kurā bērns varēs iepazīt sevi jau no agra vecuma.

by | Categories: Dāvanas |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.