Ceļu satiksmes negadījums mežā

Sep 19, 2016

kaskoKā zināms, braucot pa meža ceļu, autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, jo šādās vietās bieži vien uz brauktuves parādās dažādi savvaļas dzīvnieki. Lai arī sabiedrībā ir populārs uzskats, ka nopietnākās sekas var gadīties, ja notiek sadursme ar pārnadžiem – aļņiem, staltbriežiem, mežacūkām un stirnām, diezgan apjomīgus zaudējumus spēj radīt arī uzbraukšana pavisam nelieliem meža zvēriem.

Kā liecina apdrošināšanas kompāniju statistika, pat sadursme ar zaķi var radīt bojājumus, kuru novēršana izmaksā 750 eiro. Turklāt, lai tiktu radīti šādi bojājumi, nav pat jābrauc ātri – pietiek ar ātrumu 50 km/h. Kad mazais dzīvnieciņš lielā ātrumā izskrējis auto priekšā, tas sabojājis atdures stieni un miglas lukturi. Ik gadu apdrošinātājiem tiek pieteikti vairāki desmiti KASKO negadījumi, kuros automašīna sadūrusies ar meža dzīvniekiem. Diemžēl šādu negadījumu skaits pēdējo gadu laikā nesamazinās.

Gan pavasarī, gan rudenī apdrošinātāji biežāk saņem pieteikumus, kuri saistīti ar meža zvēru notriekšanu, nevis bojājumiem, kuri radušies pēc iebraukšanas bedrē. Tieši tādēļ, tuvojoties tumšajam laikam, autovadītājiem jābūt uzmanīgiem, īpaši tad, ja braucat lauku un meža ceļiem.

Visbīstamākās ir situācijas, kad ceļu šķērso neliels meža dzīvnieks. Ja, piemēram, alni vai stirnu mēs varam ieraudzīt laicīgi, jo tie ir lielāki, tad tādi nelieli zvēriņi, piemēram, zaķi, lapsas un jenotsuņi, šoferīšus var pārsteigt nesagatavotus, kā arī radīt pamatīgus zaudējumus.

Pēc apdrošināšanas kompāniju datiem, visbiežāk šāda veida negadījumos ir iesaistītas stirnas, mežacūkas, lapsas un jenoti. Savukārt, lai saremontētu transportlīdzekli, kurš cietis negadījumā ar meža dzīvnieku, jārēķinās ar izmaksām, kas mērāmas vairākos tūkstošos eiro. Turklāt apdrošinātāju praksē ir bijuši gadījumi, kad mašīnas nonākušas sadursmē ar stārķi vai kaiju.

Viena no apjomīgākajām KASKO atlīdzībām ir bijusi 14 500 eiro, kura pieteikta pēc automašīnas sadursmes ar meža zvēru, kā rezultātā transportlīdzeklis bija nobraucis no ceļa un apgāzies.

Autovadītājiem der atcerēties, ka riskantākais diennakts laiks ir krēslas iestāšanās. Šajā brīdī dzīvnieki aktīvi sāk doties barības meklējumos. Savukārt, runājot par bīstamākajām vietām, jāuzmanās uz meža ceļiem, vai teritorijām, kur meži robežojas ar lauksaimniecības zemi.

Šādos punktos zvēri mēdz pārvietoties visaktīvāk. Īpaši vērīgiem jābūt uz ceļiem, kurus no abām pusēm iekļauj meža masīvi. Pastāv augstāks risks, ka dzīvnieks vēlēsies pāriet no viena masīva uz otru.

Brīdī, kad notikusi sadursme ar meža zvēru, nekavējoties jāziņo Ceļu policijai, kura attiecīgi pateiks, kā rīkoties tālāk un par notikušo paziņos Valsts meža dienestam. Aizliegts traumēto vai mirušo dzīvnieku vest uz mājām un paturēt savā īpašumā – tā ir Medību likuma pārkāpšana, par kuru pienākas sods līdz pat 350 eiro.

Ja notriektā dzīvnieka ķermenis atrodas uz brauktuves vai apdraud pārējo satiksmes dalībnieku drošību, vēlams to pārvietot uz ceļa malu. Ja automašīnai ir iegādāta KASKO polise, ievērojot noteiktos termiņus, nepieciešams sazināties ar apdrošinātāju un iesniegt atlīdzības pieteikumu.

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.