Daži veidi, kā kārtainā mīkla garšos vislabāk

Apr 12, 2014

Feliksa-konditoreja.com kārtainā mīklaKārtainās mīklas slāņi ir tik maigi un mutē kūstoši, ka šķiet kā radīti, lai tiku piepildīti ar visdažādākajām saldajām sastāvdaļām. Liekas, teju katrai kultūrai un nācijai ir savs īpašais veids, kā tajā tiek pielietota kārtainā mīkla, un, patiešām, kā gan Latvijas konditorejās izskatītos bez dažādu pildījumu strūdelēm, kruasāniem, rožmaizītēm un citiem gardumiem.

Nav svarīgi, vai iegādājies mīklu veikalā, vai arī pagatavo mājās – abos gadījumos tev var noderēt jauni veidi, kā pagatavot vēl nenogaršotus gardumus, izmantojot kārtaino mīklu.

Kārtainā mīkla tartes pamatnē

Vai jau zini, kas ir tarte – saldais ēdiens, kas iemanto arvien vairāk gardēžu sirdis? Nē, tas nav tas pats, kas ar krēmu pildītā, daudzslāņainā torte. Nosaukums tarte nāk no franču valodas,  un, atšķirībā no tortes, šis konditorejas izstrādājums vairāk līdzinās pīrāgam un tiek cepts pīrāga traukā (parasti tas ir salīdzinoši lēzens, malas robotas)Tad, lūk, tieši kārtaino mīklu ieteicams izvēlēties kā lielisku tartes pamatni (lai arī pastāv arī tādas receptes, kam pamatā ir smilšu mīkla). Ar kārtainās mīklas palīdzību varēsi pagatavot, piemēram, ābolu-bumbieru tarti tatin jeb karamelizēto tarti. Šīs tartes pagatavošanā var tikt izmantota arī saldēta kārtainā mīkla.

Kišs

Kā zināms, kārtaino mīklu iespējams izmantot ne vien saldo, bet arī sāļo ēdienu gatavošanā. Viens no tādiem – turklāt tagad arvien populārāks dažādās Rīgas kafejnīcās – ir kišs jeb kīšs. To gatavo līdzīgā traukā kā tarti un tā sastāvā ir olas un iecienītākās piedevas – dārzeņi, kūpināts lasis vai gaļa. Tomēr, neskatoties uz piedevu iespējamo daudzveidību, pamats kišam ir viens – kārtainā mīkla.

Kā redzi, iespējas izmantot kārtaino mīklu ir daudz un dažādas. Turklāt nav nepieciešams pieturēties tikai pie tradicionālajām vecmāmiņu receptēm – šī mīkla ir pamatā arī daudziem jauniem nobaudīšanas vērtiem ēdieniem. Kārtainā mīkla ir viens no tiem produktiem, ko bieži pērkam veikalā jau gatavu, jo tās pagatavošana ir salīdzinoši sarežģīta. Neskatoties uz to, ko izvēlies tu, tieši kārtainā mīkla allaž ļauj pagatavot daudz gardas lietas.

by | Categories: Uncategorized |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.