Fluora aplikācijas

Nov 16, 2013

dentalart.lv fluara aplikācijasNav noslēpums, ka pacienta zobu emalja pavājinās dažādu zobārstniecības procedūru rezultātā, taču no tās izturības galvenokārt arī ir atkarīga zobu veselība, jo tikai pateicoties tai ir iespējams lielā mērā izvairīties no baktēriju negatīvās ietekmes. Viens no iedarbīgākajiem risinājumiem, kā atjaunot emaljas stāvokli, ir fluora aplikācijas, kas tiek uzklātas uz zobiem un stiprina zobu emaljas aizsargslāni jeb pelīkulu. Vienlaikus palielinās arī mineralizācijas pakāpe. Šāds process varētu būt nepieciešams arī veselības stāvokļa dēļ, piemēram, grūtniecības laikā, kad zobi ir tie, kuri ir pakļauti visstraujākajai uzturvielu zušanai un trauslumam. Zobu jūtība izteikti parādās sevišķi vasarā, kas ir ogu laiks un tiek lietoti dažādi svaigi augļi un ogas, kā arī atvēsinošie dzērieni un saldējums, kas nemaz nav tik labi tieši zobu veselībai. Zobu jūtība izpaužas nepatīkamās sajūtās vienam vai vairākiem zobiem un to var izraisīt karsti un arī auksti dzērieni un ēdieni, kā arī izteikti skābi un saldi ēdieni un dzērieni. Ja problēma ir nopietnāka, nepatīkamas sajūtas var rasties pat ieelpojot aukstu gaisu caur muti. Šādas sajūtas var būt ļoti nepatīkamas un ietekmēt gan cilvēka labsajūtu, gan arī pārējās lietas, tajā skaitā produktivitāti un vēlmi nobaudīt dažādus ēdienus un dzērienus. Tā kā katrs dzīvo tikai vienreiz, tad ir tikai dabiski, ka katrs vēlas dzīvot to tik pilnīgi, cik iespējams. Veseli zobi ir viens no pamatnoteikumiem tam.

Zobu emaljas ir zoba dabiskais aizsargslānis, kas vienlaikus ir arī cietākā struktūra cilvēka organismā. Tā klāj zobu tikai kronīša galā, bet zoba saknes daļa ir klāta ar zoba saknes cementu. Tādā veidā nav grūti saprast, ka tieši emaljas slānis tiek pakļauts ikdienas darbībām visvairāk, tā tiek novājināta un ‘‘izšķīst’’. Ir pierādīts, ka visizteiktākā jūtība ir 25-30 gadu vecumā.

Derīgi ir atcerēties arī to, ka tādas procedūras mājas apstākļos kā zobu balināšana var veicināt pastiprinātu zobu jutīgumu. Galvenais iemesls tam ir zobu emaljas aizsargslāņa pavājināšanās.Šī iemesla dēļ ir ieteicams izvēlēties procedūras veikt zobārsta vai zobu higiēnista, kas papildus piedāvās arī veikt fluora aplikāciju. Viņu darbība palīdzēs normalizēt zoba emaljas izturību pret dažādām ārējām iedarbībām, kam zobi ir nepārtraukti pakļauti. Fluora aplikācijas procedūra ir īpaši svarīga pacientēm grūtniecības laikā un bērniem.

Pati fluora aplikācijas uzlikšana nav nemaz tik sarežģīta, ja to izpilda profesionālis. Tā ir samērā īsa procedūra, kas normālos apstākļos neaizņem vairāk par pāris minūtēm. Visbiežāk tā tiek veikta zobu higiēnista apmeklējuma laikā kā beigu procedūra. Uz pacienta zobiem tiek uzklāts speciāls, fluoru saturošs gēls. Tas tiek noņemts pēc aptuveni divām līdz trim minūtēm. Fluors, kā jau viela, kas ir aplikācijas sastāvā, pamazām iekļūst zobu emaljā un arī dentīnā. Šādā veidā ir iespējams ātri un droši stiprināt un mineralizēt zobu. Jāatceras, ka pēc procedūras veikšanas vismaz diennakti nav ieteicams lietot uzturā cietu pārtiku, lai nostiprinātu iegūto efektu. Fluora aplikācijas ir pieejamas arī skalojumu veidā u.c., no kuriem visbiežāk pielietotais ir fluoru saturošs gēls. Rezultāts tiks sasniegts, neatkarīgi no emaljas stāvokļa un līdz ar to procedūra būs vērtīga dažāda vecuma cilvēkiem ar dažādām veselības problēmām un ieradumiem. Nevajag atlikt zobu higiēnista apmeklējumu uz pēdējo laiku, jo pati procedūra nav nepatīkama un lielāko tiesu cilvēkiem nav nekas pretī pasēdēšanai speciālā krēslā.

dentalart.lv zobarstniecība

by | Categories: Ārstniecība |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.