Gribi jaunu pieredzi – studē ārzemēs

Aug 10, 2015

Jauni cilvēki bieži vien ir apjukuši un īsti nezina, kā vēlas veidot savu dzīvi, kādu profesiju izvēlēties, kur dzīvot un par kādiem cilvēkiem kļūt. Šajā laikā jaunieši mēdz izmantot dažādas negaidītas iespējas, pieredzes un piedāvājumus, lai iepazītu ko jaunu un varbūt pavisam negaidīti atrastu savu dzīves aicinājumu. Vēl daudzi jaunieši izvēlas uz laiku doties projām no ierastās vides, lai pārdomātu savu skatījumu uz dzīvi un izvirzītos mērķus, sakārtotu domas. Labs veids, kā nomainīt vidi un pārdomātu savu dzīves ceļu, ir studijas ārzemēs. Tie var kļūt par lieliskiem gadiem, kas sniedz jaunu pieredzi, paplašina skatījumu uz pasauli, citām kultūrām, ļauj iegūt starptautiski atzītu izglītības diplomu pieprasītā specialitātē un palīdz nostiprināt izcilas valodu zināšanas. Liela daļa no tiem latviešiem, kas izveidojuši savdabīgu un spožu dzīves ceļu dažādās pasaules valstīs, ir bijuši drosmīgi un devušies jaunas pieredzes meklējumos ārpus Latvijas, arī studijas ārzemēs bijis viens pakāpiens viņu veiksmes stāstā.

Latvijā jau vairāk kā divesmit gadus darbojas aģentūra ERGO|EDUCATION, kas palīdz jauniešiem atrast viņiem piemērotāko izglītības iestādi ārzemēs. Tiek izvērtētas intereses un vēlmes, finansiālās iespējas un piemeklēta atbilstošākā universitāte vai koledža Eiropā, Kanādā vai Jaunzēlandē. ERGO ir savi sadarbības partneri daudzās valstīs. Ar aģentūras starpniecību sadarbības universitātēs vai koledžās var iestāties daudz ērtāk, jo ir samazināts birokrātiskais slogs, ko jaunieša vietā nokārto ERGO darbinieki. Viņi iesniedz korekti aizpildītus visus nepieciešamos dokumentus, palīdz nokārtot došanos uz jauno valsti, iekārtošanos un iejušanos izglītības iestādē. Katrā sadarbības universitātē un skolā ir ERGO konsultants, kas sniedz praktisku un emocionālu atbalstu jaunajā vidē, kultūrā un studiju procesā. Sadarbība ar šādu aģentūru var sniegt lielu sirdsmieru jaunieša vecākiem, jo ir daudz mazāk jāraizējas par savu atvasi un iespējamajām nebūšanām.studē ārzemēs

Studiju laikā ārzemēs jaunieši iemācās būt daudz patstāvīgāki, komunikablāki un atvērtāki pasaulei, prot pieņemt vides un kultūru daudzveidību un saskatīt to skaistumu, nevis just tikai apdraudējumu savai kultūrai, kas pēdējā laikā ir izplatījusies kā nepatīkama fobija arvien plašāk. Tā kā šajās universitātēs lielākoties visas studiju programmas ir veidotas ciešā sadarbībā ar pasaules darba tirgus tendencēm un vajadzībām, ir liela garantija, ka pēc diploma iegūšanas jaunietis spēs atrast darbu jebkurā valstī un būs speciālists, kas ieguvis reālajai darba situācijai atbilstošu izglītību.

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.