Ja auto nav ikdienas nepieciešamība…

Aug 21, 2015

Kad vēl dzīvoju vienā no Rīgas mikrorajoniem, man piederēja automašīna. Tā man bija vajadzīga, lai ik dienu nokļūtu uz darbu, izvadātu bērnus no skolas uz mājām, kā arī dažādām citām ikdienas vajadzībām. Tā kā, raizējoties par drošību, auto nevēlējos turēt mājas pagalmā, papildus īrēju garāžu.  Neskatoties uz to, ka izdevumi, kas ik mēnesi tika atlicināti automašīnas uzturēšanai, bija samērā lieli, variantu nebija, sapratām, ka tā ir nepieciešamība – lai pilnvērtīgi spētu visu paveikt, ģimenei bija vajadzīgs vismaz viens transportlīdzeklis.

Taču pirms dažiem gadiem mēs ar sievu un abiem bērniem pārcēlāmies uz dzīvokli pilsētas centrā. Mana un sievas darbavieta atrodas aptuveni 15 minūšu gājienā no mūsu dzīvokļa, savukārt līdz dēlu skolai mērojams vēl mazāks ceļa posms – līdz tai ejamas aptuveni piecas minūtes. Tiesa, puikas trenējas futbolā, un treniņu vieta ir Rīgas nomalē, taču nu jau viņi ir pietiekami lieli, lai uz ārpusskolas nodarbībām brauktu paši. Turklāt skolēniem sabiedriskais transports ir bez maksas. Rezumējot – drīz vien sapratām, ka personīgā mašīnā mums, šeit dzīvojot, nekādi neatmaksājas. Ikgadējās apdrošināšanas un nodokļu nomaksas, pastāvīgais remonts un garāžas īre sastādīja gana lielu summu, bet pašu automobili mēs izmantojām gaužām reti. Apsvēruši visus plusus un mīnusus, nolēmām auto pārdot.

Tomēr reizēm gadās situācijas, kad automašīna ir vajadzīga. Vienalga, vai braucam uz laukiem, dodamies ceļojumā ar ģimeni vai gribam izmantot auto darba vajadzībām, ir reizes, kad bez šī dārgā, taču ērtā transportlīdzekļa iztikt nekādi nav iespējams. Šādiem gadījumiem esam atklājuši Sixt auto īri.

Izdevīgas cenas, plaša izvēle un ērta piekļuve internetā – tie visi bija noteicošie faktori, kāpēc starp neskaitāmajām auto īres kompānijām izvēlējāmies tieši Sixt. Visus izvēlētos auto var rezervēt tieši internetā, un, lejupielādējot īpašu aplikāciju, to var ērti paveikt arī no viedtālruņa. Tādējādi mašīnu varam iegūt lietošanā, lieki nekavējoties, kas ir īpaši ērti dažādu spontānu ideju īstenošanai vai negaidītām situācijām darbā. Automašīnu izvēle ir ļoti plaša – esam īrējuši gan dažādas vieglās automašīnas, gan busu, kad vēlējāmies doties ekskursijā kopā ar vēl vienu ģimeni – mūsu draugiem un viņu bērniem. Bez tam labprāt izmēģinām arī jaunus piedāvājumus, piemēram, vasaras sākumā abi ar sievu devāmies aizraujošā izbraukumā ar motorolleriem. Tas bija neatkārtojams piedzīvojums, ko noteikti izmēģināsim vēl kādu reizi. Papildus visam tam Sixt piedāvātās cenas ir ļoti saprātīgas. Nekur citur neesmu atradis tādas klases automašīnas par tik izdevīgu samaksu.

Mūsdienu transporta sistēmas ir īpaši attīstītas – regulāri kursē sabiedriskais transports, tomēr dažreiz pie auto stūres nākas pasēdēt katram, kam ir autovadītāja apliecība. Ja ikdienā nav vajadzības pēc sava auto, manuprāt, auto īre ir lielisks risinājums.

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.