Kā iekārtot darba vietu mājās – praktiski padomi un iedvesmojoši risinājumi

Jun 27, 2017

rakstāmgaldi, datorgaldiMūsdienās arvien vairāk jūtama tendence strādāt mājās, biroju apmeklējot vien pāris reizes nedēļā vai vēl retāk. Protams, savā ziņā tas ir diezgan ērts variants, taču strādājot šādā režīmā, jārēķinās ar dažādiem aspektiem, kas var novērst uzmanību no tiešo darba pienākumu veikšanas – piemēram, nepadarītie mājas darbi, radio, televizors vai kādas citas lietas, kas birojā noteikti netraucētu.

Lai no tā maksimāli izvairītos, jāpaveic vairāki uzdevumi – jāsakārto darba telpa un vide, kā arī jāatrod iekšējā motivācija.

Darba telpas iekārtošana

Ideālā variantā darba vietu vajadzētu iekārtot atsevišķā telpā. Ja tas nav iespējams, to vajadzētu vismaz vizuāli nodalīt no pārejās telpas. Svarīgi arī no redzesloka aizvākt visus  potenciālos uzmanības novērsējus.

Sienām darba telpā vajadzētu būt neitrālās krāsās – piemēroti toņi ir gaiši zaļais, zilais, pelēkais, smilšu. Logiem – pēc iespējas plašākiem, lai telpa būtu gaiša. Mākslīgais apgaismojums nogurdina ātrāk un mazina darbošanās tempu.

Darba telpā lieliski iederēsies motivējoši atgādinājumi, fotoattēli un interjera priekšmeti, kas atgādinās par mērķiem un sapņiem, kā arī radīs omulīgu un radošu gaisotni. Uzmundrinošu efektu var panākt arī ar augiem – ieliec vāzē savus mīļākos ziedus vai uz galda novieto puķupodu.

Būtisks faktors ir arī gaisa temperatūra telpā – ja tā būs pārāk augsta, veicinās miegainību un līdz ar to mazinās darba spējas. Savukārt, ja savu ikdienu nevari iztēloties bez mūzikas, izvēlies tādu, kas netraucē koncentrēties.

Liela nozīme ir arī izvēlētajām mēbelēm – šobrīd nopērkami visdažādākie datorgaldi  un citas mēbeles, tomēr svarīgi, lai izvēlētās mēbeles būtu maksimāli ērtas un praktiskas.

Darba galds

Veikalu piedāvājumā atrodam dažāda veida rakstāmgaldi, datorgaldi, taču, ja uz tā plānots likt datoru, īpaša uzmanība jāpievērš tam, lai tas būtu pietiekami liels. Protams, labs risinājums ir speciālais datorgalds, tas gan ir vairāk būtiski tad, ja tiks izmantots stacionārais dators. Turklāt būtiski arī, lai zem galda būtu vietas  kājām – svarīgi, lai tās stāvētu stabili uz virsmas.

Protams, nozīmīgs ir arī krēsls. Tam jābūt pietiekami augstam un ērtam. Iespējams, ērts risinājums šķitīs krēsls ar roku balstiem.  Ja darbam noderīgās lietas, piemēram, printeris, un dokumentu mapes, neatrodas uz galda, noderīgs var būt krēsls uz ritenīšiem. Tādā veidā visu nepieciešamo aizsniegt būs daudz vienkāršāk.

Tik pat nozīmīgs ir arī galda iekārtojums. Svarīgi, lai katrai lietai uz tā būtu sava vieta. Tam noderēs gan rakstāmpiederumu trauks ar vairākām sadaļām, gan atvilktnes, gan uzglabāšanas tvertnes un dokumentu mapes. Labs variants ir izveidot uzlīmes, lai būtu skaidri zināms, kurā vietā meklēt tajā brīdī nepieciešamo.

Lai arī darba procesā neliels haoss uz darba virsmas var rasties gluži nemanot un ir pieļaujams, pabeidzot uzdevumu vai vismaz darba dienas noslēgumā, galdu tomēr vajadzētu sakārtot, novietojot visu tam paredzētajās vietās.

Dokumentus un citus darbā nepieciešamos priekšmetus būtu jānovieto tā, lai tiem būtu ērti piekļūt.

Protams, nav vienas formulas, kas visiem derētu vienlīdz labi – pats galvenais kritērijs ir, lai Tu pats justos labi un komfortabli. Ja savā darba vietā izjūti diskomfortu un darba dienas beigās jūti pārlieku lielu nogurumu, vērts meklēt iemeslus un veidus, kā darba vietu uzlabot. Izvērtē savu darba vietu, iespējams to var iekārtot labāk!

Motivācija

Tie, kuri strādā no mājām, iespējams, bieži saskaras ar motivācijas trūkumu. Kā ar to cīnīties? Te nu atkal jāsaka, ka vienas atbildes nav un katram pašam jāatrod metodes, kas darbojas vislabāk. Piemēram, kādam palīdz skaidrs dienas plāns – saraksts ar dienā paveicamiem uzdevumiem. Kādam citam noder termiņu noteikšana (ja vien tā jau nav daļa no darba specifikas). Darba plānošanā noteikti noder arī atgādinājumi un īpaši tam domāto mobilo aplikāciju izmantošana.

Vēl viens ieteikums, strādājot no mājām, izvairies staigāt šurpu turpu uz virtuvi, lai paņemtu ūdeni, kafiju vai uzkodas. Tā vietā visu vajadzīgo turi turpat darba telpā un ieplāno īpašu laiku pusdienām.

by | Categories: Mēbeles | Tagged: , , |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.