Kā izvēlēties ideālo galda datora monitoru?

Aug 15, 2015

datora ekrāns

 

Iegādājoties personālo datoru (PC), lielu uzmanību pievēršam tieši sistēmblokam, monitoru atstājot nedaudz novērtā. Tomēr tā nevajadzētu būt – tieši monitors ir tas, kurā skatīsimies visvairāk, katru reizi to izmantojot, pat stundām ilgi. Tāpēc arī pirms tā iegādes vajadzētu nedaudz padomāt – kāds būtu piemērotākais un labākais, tieši Jūsu vajadzībām. Ir sastopami vairāki monitoru tipi – birojam, izklaidei, mājai, profesionālie vai spēļu. Tāpēc, pirms monitora iegādes jābūt skaidrībai – kādam nolūkam visvairāk datoru iegādājamies. Protams, visticamāk, neizmantosim tikai vienam mērķim, bet kuram visvairāk? Ja monitors pamatā tiek gādās darba vajadzībām, bet spēles spēlētas reizēm, tad, loģiski, izvēlēsimies biroja vai mājas tipa monitoru. 

Tālāk, skatāmies pēc izmēra un izšķirtspējas. Parasti jau aptuveni apjaušam, kāda izmēra monitors ir padomā. Iespējams, ir vēlme pēc lielā 27 collu monitora, iespējams, pēc kaut kā mazāka. Iespējams, ir vēlme pēc dubultā monitora, un tad jāpārliecinās, ka tam atvēlēts pietiekami daudz vietas (divus šāda izmēra monitorus būs gana sarežģīti sarūmēt). Kad ir izlemts par izmēru, jāpadomā arī par izšķirtspēju, jo šie abi parametri iet roku rokā.  1080MP monitors (izšķirtspēja 1920×1080) ir visbiežāk sastopamie, un pie 23 collu ekrāna sniedz gana asu un labas kvalitātes attēlu. Savukārt 27 collu monitoram jau vajadzētu izvēlēties lielāku izšķirtspēju (2560×1440). Ne tikai attēls būs asāks un labākas kvalitātes, bet arī desktops būs daudz plašāks un ietilpīgāks.

Varam vērtēt arī pēc paneļa tipa – pastāv vairāki veidi, no kuriem katram ir kāda laba īpašība. TN paneļi ir visbiežāk sastopamie, kā arī lētākie LCD paneļu tipi. Tie ir lieliski piemēroti tiem, kas izvēlas monitoru spēlēm, jo īpaši 3D cienītājiem. VA paneļi ir lielisks vidusceļš. Labāka krāsu precizitāte un kvalitāte, nekā TN paneļiem, tomēr, tāpat kā TN paneļi var veidot un rādīt deformētus krāsu efektus, ja tiek skatīts no kāda specifiska leņķa. Savukārt IP paneļi ir visdārgākie cenu kategorijā, taču tiem piemīt lieliska krāsu precizitāte un labākas leņķu iespējas, kā TN vai VA paneļiem. Rezultātā, šādi paneļi paredzēti darbam – grafiskajiem dizaineriem, fotogrāfiem. Tāpat IP paneļi vizuāli ir pievilcīgāki. Šie trīs ir visbiežāk sastopamie.

Daudzi monitori tiek nodrošināti ar pret gaismas atstarošanās pārklājumu, kas bieži vien ir noderīgi. Jaunākajiem modeļiem pieejama monitora pozīcijas maiņas opcija – horizontāli vai vertikāli. Tas nav pats būtiskākais monitora izvēlē, tomēr – ja ir interese, var ielūkoties. Un tad – savienojamības iespējas. Iegādājoties monitoru, jāskatās tā savienojamības iespējas ar sistēmbloku, kas jau ir, vai kādu plānojas iegādāts, tāpēc iepriekš jāizpēta, vai monitoram ir visi nepieciešamo porti.

by | Categories: Datortehnika, Tehnika |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.