Kā nosargāt savu velosipēdu no zagļiem?

Jul 14, 2016

velosipēdiKas nav piesiets, to var aiznest. Tiesa, pamanās aiznest un aizdzīt arī piesietu, pieslēgtu, aizslēgtu, ar signalizāciju nodrošinātu un visādi citādi pasargātu transportlīdzekli. Velosipēdus zog ļoti naski. Un ja esam tikuši pie jauna, smuka un spoža velosipēda (vai arī dikti iemīļojuši savu veco braucamrīku), loģiski, ka vēlamies to pasargāt no zagļu kārajiem skatieniem un veiklajiem pirkstiņiem. Zagto velosipēdu statistika ir ļoti augsta, bet atgūto gan ne tik spoža. Tāpēc ir jāveic noteikti pasākumi, lai izdotos savu divu ratu transportlīdzekli paturēt sev, ne atvēlēt nelikumīgajam tā tīkotājam.

Velosipēdus zog visur. Nav tā, ka jāsatraucas vien tad, ja pieslēdzam savu braucamo pie staba, veikala vai uz ielas. Velosipēdus nozog arī no balkoniem, kāpņu telpām, garāžām, pagrabiem un pat dzīvokļiem, tāpēc pats galvenais drošības pasākums velosipēdam – to reģistrēt.

Iegādājies jaunu velo šeit:

http://220.lv/lv/sports-turisms-un-atputa/velosipedi-skritulslidas-skrituldeli/velosipedi

un dodies to reģistrēt CSDD.

CSDD varam vienkārši reģistrēt savu braucamo. Varam to darīt elektroniski, izmantojot CSDD mobilo aplikāciju vai paši aizsoļojot uz jebkuru CSDD nodaļu. Velosipēda reģistrāciju veic, pamatojoties uz velosipēda īpašnieka vai viņa pārstāvja iesniegumu, kurā jānorāda īpašnieka vārds, uzvārds un personas kods, bet juridiskām personām – nosaukums un reģistrācijas numurs. Tāpat būs jānorāda arī velosipēda marka, modelis un rāmja numurs. Velosipēdu bez rāmja numura CSDD nereģistrē! Katram velosipēdam pie pirkšanas, ja pērkam veikalā, tiek iedota līdzi sava “pasīte”, kurā esošā informācija noderēs reģistrācijai. Bet ja velo jau ir senāks un vēlamies to reģistrēt tikai tagad, drošībai, visu nepieciešamo info varam atrast uz paša velosipēda – gan rāmja numuru, gan precizēt marku un modeli internetā, ja paši jau esam aizmirsuši precīzu informāciju. Reģistrējot velosipēdu, tiek izdarīts ieraksts Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā. Par reģistrācijas faktu dokumenti izsniegti netiek, bet ir iespējams iegādāties velosipēdu reģistrācijas uzlīmes. Kad velosipēd reģistrēts, un, ja tas nozagts, varam jau daudz precīzāk ziņot policijā ko meklēt. Rāmja numurs, tāpat kā automašīnas numura zīme un reģistrācijas numurs ir tā pazīme, pēc kā velosipēdu patiešām var atrast un atgūt. Nevis informācija “tas bija zils ar lieliem melniem burtiem”.

Ja domājam par ikdienišķākiem velosipēda pasargāšanas rīkiem, tad pirmais noteikti ir pašu prāts! Ar piecām vai pat trim minūtēm var pietikt, lai velosipēda jau vairs nebūtu. Ieskriet veikalā uz brītiņu, kamēr velosipēds paliek vienkārši piesliets pie tuvējā staba, var izrādīties ļoti veiksmīgs moments tā tīkotājam. Un nav jau tā, ka kāds sekos un būs noskatījis tieši šo velosipēdu un gaidīs izdevīgu brīdi. Drīzāk – ieraudzīju, paņēmu, aizbraucu princips. Policija šādos gadījumos norāda, ka bieži vien iemesls, kāpēc velosipēds ir nozagts, ir paša tā īpašnieka neuzmanība un nepiesardzība. Otrkārt – laba un kvalitatīva saslēgšanas sistēma. Ar saslēdzēju pa pieci vai desmit eiro varam tikpat labi ierīkot arī zīmīti pie velosipēda “viegli paņemams, kas kāro”. Tiesa, šobrīd aprīkotākajiem un “profesionālākajiem” velosipēdu zagļiem ir tādi instrumenti, kas spēj dabūt vaļā jebkuru atslēgu. Tomēr šeit ļoti svarīgs laika jautājums. Ja vienkāršos saslēdzējus un trosītes var viegli pārkniebt ar pašām vienkāršākajām grieznēm, tad kārtīgu tērauda saslēgu atmūķēt būs krietni grūtāk. Turklāt, jo vairāk laika prasa saslēdzēja atmūķēšana, jo mazāk zaglis iekāros konkrēto braucamo. Vairāk laika, kas jāpavada ņemoties ap saslēdzēju, nozīmē, ka kāds var pamanīt, iztraucēt, atgriezties saimnieks. Un zaglis vairāk novērtēs, vai maz ir vērts ķerties klāt konkrētajai atslēgai. Tā praktiskas šaubas var izglābt tieši tavu velosipēdu no zagļiem.

 

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.