Kā sagatavoties magnētiskajai rezonansei?

Feb 23, 2016

Magnētiskā rezonanse (MR) ir viena no modernās medicīnas efektīvākajām diagnostikas metodēm, to arvien vairāk izmanto ārstniecības procesā, bet pacientiem joprojām šī procedūra ir maz pazīstama, izraisa bažas un viņi nezina, kā tai sagatavoties. Tāpēc sniegsim nelielu ieskatu tajā, kā noris pati MR porcedūra, kādi ir ierobežojumi un kāda sagatavošanās nepieciešama.

Kā nokļūt uz magnētisko rezonansi?

magnētiskā rezonanseLai varētu izmantot magnētiskās rezonanses pārbaudi, ir jāsaņem nosūtījums no sava ārsta, kurš redz pamatotu nepieciešamību MR veikšanai. Pacients tikai savas intereses pēc nevarēs veikt MR, jo tā ir dārga procedūra, kas nav veicama profilaktiskos nolūkos. Saņemot ārsta nosūtījumu, jums jāsameklē medicīnas iestāde, kas sniedz šādu pakalpojumu. Ja nevēlaties vai nevarat par to samaksāt pats, tad varat gaidīt rindā uz valsts apmaksātu izmeklējumu, bet pieredze liecina, ka rindas ir garas.

Tāpēc liela daļa pacientu, kuri nevar gaidīt, izvēlas par to maskāt, jo tad procedūru var saņemt jau salīdzinoši ātrā laikā. Izpēties cenu piedāvājumu vairākās vietās, jo tās mēdz atšķirties, katrai poliklīnikai un medicīnas centram ir sava cenu politika. Izvēloties lētāko, jūs neko nezaudējat no kvalitātes, jo procedūra visur ir vienāda, vienīgi var atšķirties aparāts, ar ko veic MR.

Kā notiek magnētiskā rezonanse?

Magnētiskās rezonanses aparātu veido liels magnēts, kas iestrādāts tunelī, kurā ievieto galdu, uz kura atrodas izmeklējamais pacients. Ar magnētiskā lauka palīdzību 20 līdz 90 minūšu laikā tiek veikti uzņēmumi nepieciešamajai kermeņa daļai. Pacientam tajā laikā nekustīgi jāguļ uz galda, kas ievietots minētajā tunelī. Ir gadījumi, kad, lai veiksmīgi veiktu pārbaudi, pacientam asinīs vajag ievadīt kontrastvielu. Uzreiz pēc procedūras pacients drīkst doties mājās. Procedūra nav sāpīga un arī nav kaitīga vairumam pacientu, bet par pacientiem, kuri nedrīkst veikt šo diagnostikas pārbaudi, lasiet turpinājumā.

Kā sagatavoties un ko ievērot procedūras laikā?

Ir vairākas iedzīvotāju grupas, kas nevar veikt MR, jo viņu veselības stāvoklis nav savienojams ar magnētiskā lauka ietekmi. Runa ir par pacientiem ar iekšējās auss implantiem, mākslīgajām vārstulēm, neiro un kardio stimulatoriem, metāla svešķermeņiem ķermenī un arī grūtniecību līdz 12. nedēļai.

Bet, ja grūtniecei ir dzīvībai svarīga situācija, tad ārsts var izlemt veikt MR arī agrīnajā grūtniecības periodā. Vēl pacientam pirms procedūras ir no sevis jānoņem visi metāla priekšmeti, jāiztukšo kabatus un jānoņem rotas, sievietēm nevajadzētu arī krāsoties, jo kosmētika var saturēt metāla daļiņas. Magnēts neatgriezeniski var sabojāt bankas maksājumu karti. Ja jums ir paredzēta MR vēdera dobumam, tad uz to jāierodas tukšā dūšā, bet, ja mazajam iegurnim, tad urīnpūslim jābūt vidēji pilnam. Tas palīdzēs droši un atbilstoši veikt MR diagnostikas procedūru un ārstam saņemt kvalitatīvus attēlus.

by | Categories: Pakalpojumi | Tagged: , |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.