Labākie līdzekļi un tautā iecienītas metodes pret saules apdegumiem

Jun 25, 2016

sauļošanāsTava lieliskā vasaras diena pludmalē iet uz beigām un par spīti labākajiem centieniem aizsargāt savu ādu no saules radītiem bojājumiem, tu esi guvis šos sāpīgos un nepatīkamos saules apdegumus. Iespējams, dzirdēsi visdažādākos padomus no apkārtējiem – vecmāmiņa aicinās ieziesties ar krējumu, bet kāds draugs ieteiks lielisko olīveļļu, kas der it visam. Vai šajos padomos ieklausīties ir prātīgi un kādi būtu labākie veidi saules apdegumu dziedēšanai?

Lai arī citos gadījumos sausas ādas īpašnieki varētu būt ieguvēji, pabarojot savu ādu ar kādu eļļiņu vai patiesi barojošu krēmu, ja gūti saules apdegumi, no šādiem līdzekļiem tomēr labāk atturēties. Ir plaši izplatīts uzskats, ka trekni un barojoši krēmi mazinās apdeguma radīto ādas sausumu un dedzināšanu, tomēr tā gluži nav. Šāda veida līdzekļi, īpaši, ja tie nav paredzēti lietošanai pēc sauļošanās, aizsprostos ādas poras un tādējādi āda nespēs tik labi elpot un dabīgi atvēsināties.

Arī visu līdzekļu lietošana, kas satur spirtu, kā arī, piemēram, odekolons vai degvīns, nebūtu ieteicama. Šādi preparāti lieki kairinās jau tā apdegumu guvušo jutīgo ādu.

Droši vien esi dzirdējis padomus izmēģināt ne vienu vien no iepriekš minētajiem līdzekļiem, vai ne? Tomēr rodas jautājums – ja jau neviens no iepriekšējiem variantiem nav gana labs ādai ar saules apdegumiem, tad kādas ir citas alternatīvas?

Pirmkārt, aptiekās ir nopērkami dažādi līdzekļi, kuru sastāvs ir speciāli atlasīts, lai dziedētu ādu, bet to nekairinātu. Tas var būt vai nu kāds no ārzemju ražojumiem, vai pat vietējais Dzintara SOS balzams. Bērniem būs attiecīgi pieejami līdzekļi, kuru sastāvs ir īpaši maigs un hipoalerģisks.

Otrkārt, eksistē arī dažādi tautas līdzekļi, kas pēc sauļošanās apdegumu gadījumā būs ādai draudzīgāki nekā labi zināmais krējums. Viens no variantiem ir sarīvēta gurķa, kartupeļa vai kāpostlapu putriņa, ko uzklāj uz saulē apdegušajām zonām. Cits vienkāršs līdzeklis ir aukstas tēju kompreses – vari lietot kumelītes vai parastu melno tēju. Apstākļos, kad nav pieejams ne viens no iepriekš minētajiem variantiem, var arī vienkārši likt auksta ūdens kompreses, kas papildinātas ar atvēsinošiem ledus kubiciņiem.

Kad domājam par sauļošanos, vienmēr prātā un somiņā vajadzētu būt arī saules aizsargkrēmam, bet, ja tomēr gadījies gūt saules apdegumus, āda labāk jutīsies atsvaidzināta vēsā dušā un ideālā gadījumā klāta ar apdegumiem īpaši paredzētu līdzekli.

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.