Lamināts – Kas tas ir?

Nov 5, 2014

prof.lv būvmateriāliTiciet vai nē, bet mode nav tikai apģērbiem un aksesuāriem, bet arī būvmateriāliem. Ja pirms gadiem 30 vai 40 modē bija dažādas grīdas krāsas un linoleji, bet parkets bija turīgo ļaužu privilēģija, tad mūsdienās būs grūti atrast kādu mājokli, kurā nebūs ieklāts lamināts. Tā pat kā jebkurš grīdas segums vai pat tapetes, tas ir  pieejams vis dažādākajās cenās, izmēros, atšķirīgi materiālu ziņā. Lētāks lamināts nebūt nenozīmē to, ka tas būs slikts. Kā jebkurai būvniecības precei, ir svarīgi izvērtēt telpu, kurā konkrētais materiāls tiks uzstādīts. Siltumnīcā neviens tapetes nelīmē, tādēļ jāsaprot, ka malkas šķūnis nebūs tā vieta, kur uzstādīt parketa grīdas.

No kā tas sastāv?

Lamināts sastāv no veseliem četriem pamatslāņiem:

ü  Apakšējais slānis – bloķē mitrumu un stabilizē visu lamināta sistēmu;

ü  Vidējais, mitrumizturīgais slānis – plātne ar KLIK funkciju, kas palīdz bez līmes sastiprināt lamināta dēļus;

ü  Dekoratīvs papīrs – piešķir lamināta dēlim toni;

ü  Virsējais slānis – caurspīdīgs un nodrošina lamināta dēlim izturību pret nodilumu.

Kā jau var saprast, lamināts nav parasts dēlītis, ko ieklāj linoleja vietā. Tas prasa arī īpašu kopšanu. Uz tā nedrīkst ilgstoši atrasties nesaslaucīts šķidrums. Rūpes par lamināta grīdām ir vēl viens iemesls, kādēļ būtu vajadzība dubultā izvērtēt to, vai telpa, kuru grasāties uzlabot, ir piemērota šādam grīdas segumam.

Mitrums.

Kā jau minējām, viens no lamināta grīdu lielākajiem ienaidniekiem ir mitrums. Ne tikai tas, kas ir nejauši izlijis, bet arī tas, kas paliek pēc grīdas mazgāšanas un arī tas, kas var parādīties zem tā, ja māja ir veca un tā ir mitra. Taču tas cik ātri un vai vispār lamināts bojāsies mitruma ietekmē, var noteikt pēc tā, kā ir apstrādātas un cik blīvas ir lamināta plātnes. Lamināts ir pateicīgs materiāls, ja telpa ir uzstādītas apsildāmās grīdas, turklāt, tas ir noturīgs pret UV starojumu. Ja lamināts ir kvalitatīvs, tad ieklāšana iet ātri un tas kalpo godam.

Ienāc Prof.lv un iepērcies izdevīgi!

by | Categories: Uncategorized |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.