Lēcas ļauj atkal dzīvot pilnvērtīgi

Aug 11, 2015

Ilgās stundas, kas diendienā tiek pavadītas pie datora, noteikti ir sabojājušas redzi ne vienam vien biroja darbiniekam un datorspēļu entuziastam. Arī es nesen sāku izjust, ka datora spožais ekrāns nopietni kaitē manu acu veselībai. Acis pastāvīgi apsārta un sāpēja, turklāt būtiski bija pasliktinājusies redze.

Iesākumā cerēju, ka nepatīkamās sajūtas pāries pašas no sevis, taču nekas nemainījās. Tieši otrādi – kļuva tikai sliktāk. Jau pusdienlaikā vairs nespēju pilnvērtīgi strādāt, acis vai nu asaroja, vai šķita pārmēru sausas, parādījās galvassāpes un redze nereti miglojās. Bez tam ievēroju, ka, vadot automašīnu, vairs nespēju skaidri saskatīt ceļazīmes – sapratu, ka, ja situācija pasliktināsies, vājā redze ne tikai traucēs man justies labi, bet arī apdraudēs manu drošību. Bija skaidrs, ka vizīti pie acu ārsta vairs atlikt nedrīkst.

Ikdienas ieradumi

Optometrists rūpīgi apskatīja manas acis un detalizēti iztaujāja par ikdienas ieradumiem, slodzi, sajūtām un acu veselības vēsturi. Kā jau biju gaidījusi, ārsts apliecināja, ka man patiešām nepieciešams iegādāties brilles vai lēcas. Tā kā priekšroku devu kontaktlēcām, ārsts ierādīja, kā tās ielikt, un paskaidroja, ka iesākumā nepieciešams saprast, kā acis reaģē uz tajās ievietoto svešķermeni. Manā gadījumā viss bija kārtībā – lēcas bija man piemērotas. Norādījis, kā kontaktlēcas kopjamas un kas jāņem vērā, tās nēsājot, ārsts izrakstīja lēcas un kopšanas līdzekli, kas atbilstu tieši manām acīm. Tāpat speciālists norādīja, ka nepieciešams lietot īpašus acu pilienus, kas papildus mitrinās aci un novērsīs graušanu un asarošanu.

Jau vēlāk izpētīju, ka izdevīgas lēcas varu iegādāties internetā. Veikalā Lensor atradu tieši to lēcu modeli, ko man bija nozīmējis optometrists. Atšķirībā no optikas salona, kur pirku lēcas iepriekš, šeit bija iespējams tās iegādāties uzreiz kopā ar kopšanas līdzekli. Tādējādi man izdevās ietaupīt vairākus eiro! Turklāt pasūtījumu bija iespējams saņemt jau tajā pašā dienā – kurjers to nogādā līdz pat mājas durvīm. Šis risinājums ir īpaši ērts reizēs, kad nav laika doties uz salonu vai gadījusies kāda cita ķibele. Jāpiebilst, ka šeit plašā klāstā atrodami dažādu veidu lēcas – iespējams, ka nākotnē izmēģināšu krāsainās kontaktlēcas vai lēcas, ar kurām iespējams arī gulēt. Tāpat noteikti noderēs vienas dienas lēcas – tās ir īpaši lētas, un būs izdevīgas, piemēram, ceļojot, kad pareiza kontaktlēcu kopšana var būt apgrūtinoša. Šeit nopērkami arī īpašie lēcu konteineri, mākslīgās asaras un kontaktlēcu pincetes. Īsāk sakot, ļoti izdevīga vietne visiem kontaktlēcu nēsātājiem – viss vajadzīgais atrodams vienuviet par ļoti draudzīgām cenām.

Ielikšana un izņemšana

Atzīšu, ka iesākumā pie lēcām pierast bija diezgan sarežģīti. Ik rītu un vakaru to ielikšanai un izņemšanai veltīju diezgan daudz laika – nekādi nevarēju iemanīties to izdarīt gana veikli. Taču pēc kāda laiciņa tas aizņēma vien dažas sekundes. Atkal varu produktīvi darboties visu dienu, nejūtot diskomfortu acu rajonā, un bez bažām vadīt auto. Nožēloju, ka vilcinājos ar lēcu iegādi, jo droši varu teikt, ka šis pirkums ir ievērojami atvieglojis manu ikdienu, uzlabojis pašsajūtu un atgriezis dzīvesprieku.

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.