LED ielu apgaismojums

Sep 24, 2014

datu-centriNeviena mūsdienu pilsēta un šoseja nav iedomājama bez apgaismojuma, taču tradicionālie, gadiem ilgi pielietotie ielu apgaismojuma risinājumi kā, piemēram, kvēlspuldzes un nātrija augstspiediena spuldzes, no mūsdienu viedokļa raugoties, ir neefektīvi un, galvenais, neekonomiski. Mūsdienu prasībām atbilstošākais, modernākais, efektīvākais un ekonomiskākais risinājums ir Led apgaismojums, kas iegūst arvien plašāku izplatību visā Eiropā un citur pasaulē. Arvien biežāk pilsētu ielās, uz maģistrālēm, laukumos, sporta arēnās, parkos varam sastapties tieši ar Led ielu apgaismojuma risinājumiem. Nav šaubu, ka laika gaitā Led ielu apgaismojums būs pielietots arvien plašāk. Spuldžu izvietojumu iespējams plaši variēt, atkarībā no konkrētās vietas un izvietošanas iespējām – spuldzes nodrošina vienlīdz efektīvu apgaismojumu gan, novietojot tās uz ielu apgaismes stabiem dažādos augstumos, gan nostiprinot, piemēram, uz ēku sienām.

Led spuldzēm piemīt augsta gaismas intensitāte, tajā pašā laikā nodrošinot divas vai pat trīs reizes zemāku energoresursu patēriņu, salīdzinot ar parastajām ielu apgaismojuma spuldzēm.  Tāpat Led ielu apgaismojums ir izturīgāks arī pret ārējās vides faktoriem, piemēram, temperatūras svārstībām, gadalaiku maiņām un mitruma  līmeņa izmaiņām, kā arī prasa mazākas uzturēšanas izmaksas, jo spuldžu kalpošanas ilgums ir krietni lielāks, salīdzinot ar tradicionālajām ielu apgaismojuma spuldzēm.

No tehniskā viedokļa Led spuldzes rada mazāku elektrotīkla noslodzi, it īpaši ieslēgšanas brīdī. Atšķirībā no parastajām spuldzēm, Led spuldžu ieslēgšanas brīdī nerodas būtisks elektroenerģijas patēriņa pieaugums un slodze uz elektrotīklu. Tas, pirmkārt, ilgākā laikā ļauj ievērojami samazināt elektroenerģijas patēriņu, bet, otrkārt, palielina arī elektrotīkla kopējo drošību un kalpošanas ilgumu.

Led ielu apgaismojuma spuldzes nodrošina efektīvu un intensīvu ielu apgaismojumu atkarībā no konkrētās, apgaismojamās teritorijas un vietas specifikas. Salīdzinot ar tradicionālajām ielu apgaismojuma spuldzēm, Led risinājumi nodrošina vienmērīgāku un spēcīgāku gaismas intensitāti, tādējādi tumšajā diennakts laikā  uzturēšanos konkrētajā vietā  padarot krietni drošāku un patīkamāku. Led apgaismojuma izvēle veicina gājēju, autovadītāju un kopējo ceļu satiksmes drošību, jo gaisma, kas rodas no Led spuldzēm, ir krietnu sabalansētāka un pie vienādiem uzstādīšanas apstākļiem izgaismo daudz plašāku teritoriju nekā parastās ielu apgaismojuma spuldzes.

Ir pieejams plašs Led apgaismojuma risinājumu klāsts gan attiecībā uz apgaismojuma uzstādīšanu un pielāgošanu konkrētās teritorijas prasībām, gan attiecībā uz izmantojamo spuldžu jaudu, energopatēriņa līmeni, gaismas intensitāti un citiem parametriem. Led ielu apgaismojuma risinājumi – tas ir mūsdienīgi, droši, ekonomiski un efektīvi. Izvēloties uzstādīt Led ielu apgaismojumu, varat būt drošs, ka nākotnē būs jāpatērē krietni mazāk resursu to uzturēšanai un efektīvas darbības nodrošināšanai. 

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.