Magnētiskā rezonanse VCA poliklīnikā

Mar 30, 2016

 Magnētiskā rezonanseEsam pieraduši, ka lielākādaļa pakalpojumu ir pieejami pilsētās, tas ir loģiski, jo mazākās apdzīvotās vietās daudziem pakalpojumiem nav vajadzīgā pieprasījuma. Tas attiecas arī uz veselības aprūpi. Novados parasti it tikai doktorāts ar ģimenes ārsta praksi un varbūt zobārsts. Bet, ja vajadzīga kāda speciālista konsultācija vai diagnostikas izmeklējumi, nākas braukt uz kādu no tuvākajām pilsētām.

 

Pirms dažiem mēnešiem man nācās meklēt, kur mammai, kura jau ir gados, veikt magnētisko rezonansi, ko bija nozīmējis ārsts. Dzīvojam tālos Vidzemes laukos, tāpēc bija skaidrs, ka būs jādodas uz kādu pilsētu. Es sāku internetā meklēt informāciju par vietām, kur pieejama magnētiskā rezonanse. Un tādu nemaz nebija daudz, jo tas ir jauns, moderns un dārgs izmeklējums, tāpēc magnētiskās rezonanses diagnostikas aparāti iegādāti tikai lielākajos veselības aprūpes centros.

 

Tāpat aktuāls bija arī izmeklējuma cenas jautājums, jo mamma nevarēja gaidīt rindā uz valsts apmaksāto izmeklējumu. Tāpēc cerēju atrats vietu, kur cenas ir izdevīgākas. Internetā izpētīju vairākas veselības aprūpes iestāžu mājas lapas, dažas sazvanīju, noskaidroju cenas un tuvākos izmeklējuma laikus.

 

Izdevīgāko variantu man piedāvāja „Veselības centru apvienība” Rīgā. Tur izmeklējums bija pieejams jau pēc nedēļas, bet cena bija nedaudz zemāka kā citās vietās, kur interesējos.

 

Magnētiskā rezonanse VCA

 

Magnētiskā rezonanse VCAMagnētiskā rezonanse VCA poliklīnikās tiek nodrošināta pēc iespējas ātri un par izdevīgu cenu.  Pašas varējām par to pārliecināties. Pēc nedēļas noteiktajā izmeklējuma dienā ar auto vedu mammu uz Rīgu. VCA iestādē mūs sagaidīja ļoti laipns personāls, kurš pastāstīja visu par izmeklējumu, sagatavoja pacienta kartīti un pavadīja uz diagnostikas kabinetu. Mamma sākumā bija satraukusies par izmeklējumu, bet tad ārsts viņu mierināja, ka procedūra nav sāpīga un nav arī kaitīga organismam.

 

Viņai tikai būšot pus stundu mierīgi jāpaguļ uz galda, ko ievietos magnētiskās rezonases tunelī. Es tikmēr gaidīju ārpus kabineta. Paspēju apskatīt poliklīnikas telpas – tās bija mājīgas, moderni iekārtotas. Ne tādas, kā slimnīcu un poliklīniku atceros no savas bērnības un jaunības, kad nācās daudz laika pavadīt šādās iestādēs. Te nemaz nebija sajūtas, ka esmu ārstniecības iestādē. Bet ir jau pēdājais laiks izkāpt no padomju pieredzes un sekot Rietumu tendencēm veselības aprūpes jomā.

 

Pēc diagnostikas procedūras mammai nācās mirkli uzgaidīt, kamēr ārsts iepazinās ar magnētiskās rezonanses attēliem un sagatavoja slēdzienu ārstam, kas bija nosūtījis uz šo izmeklējumu. Mammai paveicās, magnētiskā rezonanse neapstiprināja ļaunākās ārsta aizdomas, neliela problema gan bija, bet to varēs sekmīgi ārstēt ar medikamentiem.

 

Magnētiskā rezonanse VCA poliklīnikās ir pieejama ikvienam – gan par valsts līdzekļiem, gan par maksu. Atliek tikai ieskatīties vca.lv un pieteikties uz izmeklējumu, ko VCA varēs nodrošināt jau tuvākajā laikā.

by | Categories: Ārstniecība | Tagged: |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.