Mūzika līdzi vienmēr

Aug 3, 2015

austiņasNu gandrīz katrs trešais uz ielas sastopamais indivīds pārvietojas ar austiņām ausīs vai uz tām. Mūzika skan, solis kļūst daudz jautrāks, domas raisās pavisam savādāk, nekā pārvietojoties ielas klusumā vai tieši pretēji – pilsētas trokšņos. No otras puses – kāds argumentēs – mūzika ikdienā austiņās tāds traucēklis vien ir – neko, kas uz ielas nenotiek, apkārt nedzirdam, tas var būt negadījuma vai potenciālā negadījuma iemesls, pastāvīga mūzikas klausīšanās (ja vēl skaļi) bojā dzirdi un tā tālāk. Nezinu – arī es jau daudzus gadus esmu mūzikas cienītājs un nu jau vairs reti dodos uz darbu, ja austiņās neskan kāds iemīļots mūzikas gabals. Uz ielas uzmanos – paskatos apkārt divreiz, apzinos, ka austiņas tomēr var bloķēt noteiktas skaņas – tāpēc jāizmanto acis. Savukārt skaļums nav nekāds ārkārtējais, lai ātri vien kļūtu kurls. Īsāk sakot – ar prātu un pareizi rīkojoties, austiņas ikdienā nav traucēklis, bet gan patīkama piedeva.

Bet kādas tad izvēlēties – kuras būs labākās un izturīgākās, uzticamākās un kvalitātē nepievils? Vairāku gadu laikā esmu nomainījis daudzas – neesmu uzkrītošo un lielu austiņu fans, vismaz ne uz ielas, mājās tas ir savādāk, tāpēc izvēlos mazās in-ear tipa austiņas. Mēdz teikt, ka labas austiņas ir tās, kas pēc iespējas vairāk izolē apkārtējo troksni, nodrošinot iespēju kvalitatīvāk dzirdēt austiņās skanošo mūziku. Tad nu – pastāv vismaz trīs autiņu tipi (sastopamākie) – ar galvas stīpu (zināmas, kā lielās), in-ear tipa mazās austiņas un standarta mazā tipa austiņas. Katram savas priekšrocības, kā arī reizēm – gluži vienkārši gaumes lieta. Zinu, ka ikdienā uz ielas izvēlos mazās austiņas, savukārt mājās atrodamas lielās – stereo austiņas, savukārt skype sarunām vēl vienas – ar mikrofonu. Katram nolūkam savas – ja ir plašs piedāvājumu klāsts, var atļauties izvēlēties.

Arī pieejamo ražotāju un modeļu ir tik daudz, ka iesācējām pagrūti orientēties – kuras būs labākas, kvalitatīvākas, kalpos ilgāk un tā tālāk. Un nemaz ilgi nav jāgaida, kamēr neparādās jauns modelis ar jaunām īpašībām un iespējām. Tāpat jāsaprot – kuras austiņas būs labāk piemērotas spēļu cienītājiem, kuras mūzikas mīļotājiem.

Arī austiņu pieslēguma iespējai jāpievērš uzmanība, atkarībā no tā, kādam mērķim austiņas plānots iegādāties. Pastāv USB vai Bluetooth pieslēgums, kā arī 3.5mm vai 6.3mm pieslēgums. Cenas – nu, te jau pastāv plašas izvēles iespējas, atkarībā no tā, ko ir vēlme iegādāties – kādā kvalitātē, mērķim un tā tālāk. Viena no iespējām – ieskatīties interneta veikalā 220.lv, novērtēt tur esošo plašo piedāvājumu klāstu un dažādu ražotāju austiņas – Logitech, Acme, Philips, Sony – kas zināmākās, bet iespējams atrast vēl daudz kā cita piedāvājumā.

by | Categories: Tehnika | Tagged: |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.