Nauda biznesa uzsākšanai

Jun 7, 2015

kredīts pret ķīluArvien vairāk dažādu profesiju cilvēki izvēlas nestrādāt algotu darbu kādā uzņēmumā, bet gan kļūt par pašnodarbinātajiem vai dibināt savu mikrouzņēmumu. Tas ir veids, kā kļūt pašam sev par saimnieku. Tomēr šis ceļš ir gana grūts un riskants, darba augļus ne vienmēr izdodas baudīt uzreiz. Vispirms jau jābūt kaut nelielam finansiālajam starta kapitālam, lai iegādātos darbarīkus vai noīrētu telpas. Arī es biju nolēmis riskēt un sākt sniegt privātus pakalpojumus savā profesijā. Tam bija nepieciešams noīrēt nelielu biroja telpu un iegādāties tai tehnisko aprīkojumu un dažas mēbeles. Aprēķināju pēc iespējas izdevīgāko nepieciešamo naudas summu un apsvēru iespējamos veidu, kā to iegūt. Kā pieņemamāko veidu izvēlējos mogo piedāvāto kredītu pret ķīlu, jo man piederēja ļoti labs motocikls, kuru pēdējos gados neizmantoju un jau biju apsvēris domu to pārdot. Tagad tas varēja kļūt par ķīlu naudas aizdevumam.

Kredīts pret ķīlu

Pieteicos mogo kredītam un jau pēc nepilna stundas saņēmu apstiprinošu atbildi. Varēju saņemt sev nepieciešamo nauda summu, jo tā iekļāvās motocikla tirgus vērtībā. Tajā pašā dienā nokārtoju visas formalitātes un saņēmu savā bankas kontā naudu. Aizdevuma līgumu noformēju uz diviem gadiem, lai būtu pārliecināts, ka varēšu veikt ikmēneša maksājumus arī gadījumos, ja mēneša ienākumi nebūs pārāk lieli. Ja nu tomēr veiksme būs manā pusē un peļņa būs lielāka, kā cerēts, varēšu veikt maksājumus uz priekšu. Kredītu uzskatīju par atspēriena punktu, lai soli pa solim paplašinātu savus darbības apjomus.

Saprātīga kredīta izmantošana

Nolemjot pieteikties kredītam pie kāda aizdevēja, vajadzētu atcerēties, ka naudas summai, ko lūdzat, jābūt motivētai. Ja aizdevums paredzēts uzņēmējdarības vai profesionālās izaugsmes attīstībai, pirms tam vajadzētu veikt aprēķinus un cenu izpēti, lai būtu pārliecināti, ka esat izvēlējušies ekonomiskāko un atbilstošāko naudas pielietojumu. Varbūt tādā veidā var samazināt paredzēto aizdevuma summu. Jo vienmēr ir labāk aizņemties mazāk, nevis vairāk kā nepieciešams. Kad es saņēmu kontā naudu no kredītdevēja mogo, es jau zināju, kādus pirkumus un par kādām summām es veikšu. Lielāko daļu biroja tehnikas un mēbeļu plānoju iegādāties mazlietotas. Arī īrējamās telpas iesākumam atradu pavisam nelielas. Vēlāk, kad jau būšu iestrādājies un sācis gūt stabilu peļņu, varēšu pārcelties uz labākām telpām.

Izaugsmes iespējas

Uzskatu, ka kreditēšanas joma saprātīgiem un tālredzīgiem cilvēkiem sniedz iespēju sekmīgāk  nodrošināt sava biznesa izaugsmi. Ja ir labas plānošanas spējas un efektīva uzņēmuma pāvaldība, kas finanšu līdzekļus izlieto lietderīgi, tad kredīts nav slogs vai akmens pie kājas, kas gadiem liek ienākumus atdot kreditētājiem. Labas pārvaldības gadījumā ar kredīta palīdzību iegūtie līdzekļi var ļaut realizēties pat daudzām vispārdrošākajām idejām. Tāpēc nevajadzētu baidīties veidot drosmīgus nākotnes plānus un aizgūt kādus inovatīvus risinājumus no citu valstu pieredzes. Jaunas vēsmas jebkurā jomā sākumā nāk kopā ar līdzcilvēku neticību, šaubām un skepsi. Bet tad, kad redz kādu drosmīgo, kas, neskatoties ne uz ko, ir veiksmīgi realizējis idejas dzīvē, tad atbalstītāju, sekotāju un klientu loks aug ar katru dienu.

by | Categories: Finanses | Tagged: |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.