Padomi, kā efektīvi lietot saules aizsarglīdzekļus

Jul 27, 2016

saules aizsarglidzekliVasaras dienās, kad tiekam lutināti ar karstu un saulainu laiku, ir visai grūti nosēdēt iekštelpās un nenodoties kādai pastaigai vai saules peldei. Lai vasaras baudīšana nebeigtos ar saules radītiem apdegumiem un būtu droša, svarīgi zināt, kā pareizi izvēlēties un lietot saules aizsarglīdzekļus.

Kāds ir tavs ādas tips?

Vispirms noskaidro, kāds būtu tavam ādas tipam un iesauļošanās pakāpei atbilstošākais SPF faktors. Tam noteikti nevajadzētu būt mazākam par 15, bet tālāk jānovērtē, cik jutīga āda ir pret sauļošanos. Piemēram, rudmatainiem gaišas ādas īpašniekiem tāpat kā bērniem, tiek ieteikts izvēlēties aizsarglīdzekli, kura aizsargfaktors nebūtu zemāks par 50.

Otrs jautājums – vai tava āda ir sausa, taukaina vai kombinēta?  Novērtē savu ādas tipu un piemeklē tam atbilstošāko saules aizsarglīdzekli. Mūsdienās klasisko aizsargkrēmu klāstu papildina arī pieniņi, izsmidzināmas un smērējamas eļļas un losjoni. Biezākas konsistences līdzekļi būs labāki sausas ādas īpašniekiem, bet taukainai un problemātiskai ādai ieteicams izvēlēties vieglāku variantu, piemēram, losjonu vai pieniņu.

Pēc cik ilga laika plāno atrasties saulē?

Kamēr daži cilvēki atzīst, ka mīl brīdi izbaudīt sauļošanos bez saules aizsarglīdzekļiem un tos uzklāj vien tad, kad sāk cepināt, speciālisti norāda, ka šāda rīcība nav pareiza. Saules aizsarglīdzekļi sāk iedarboties aptuveni 15 minūtes līdz pusstundu pēc to uzklāšanas – tad nu cilvēkiem atkarībā no ādas tipa un iesauļošanās pakāpes šis laiks var būt kritisks, lai neveidotos apsārtums un saules radīti apdegumi. Tāpēc labāk sagatavoties un uzklāt aizsarglīdzekli vēl laiciņu pirms izej pa mājas durvīm!

Vai līdzeklis ir līdzi pludmales somā?

Tomēr, kad esi vienreiz uzklājis aizsargkrēmu mājās, neaizmirsti to ielikt pludmales somā līdzņemšanai. Sauļošanās laikā to jāuzklāj atkārtoti ik pēc divām līdz četrām stundām. Ja ej peldēties, tad noteikti atjauno to uzreiz pēc iznākšanas no ūdens, jo pat ūdensizturīgi saules aizsarglīdzekļi zaudē daļu savas efektivitātes pēc peldes.

Vai dosies uz pludmali ar bērniem?

Sauļošanās un izpriecas pludmalē var būt lielisks veids, kā pavadīt ģimenes brīvdienu, tomēr uzmanīgi jāvēro, vai saule nav par stipru, vai tiek dzerts pietiekoši daudz ūdens un vai bērna maigā āda ir pasargāta no saules apdegumiem. Lai to darītu pareizi, ir pieejami speciāli bērniem paredzēti saules aizsarglīdzekļi ar augstāku SPF filtru un bez vielām, kas varētu potenciāli izraisīt alerģiskas reakcijas.

 

by | Categories: Ziņas |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.