Padomi, kas noderēs dārza mēbeļu kopšanai

May 16, 2016

dārza mēbelesIr ļoti svarīgi izvēlēties piemērotākās un labākās dārza mēbeles, kuras iederētos dārzā. Tomēr ļoti būtiski ir arī pēc šī pirkuma veikšanas turpināt rūpēties par mēbelēm. Ir pieejami ļoti daudzi mēbeļu kopšanas līdzekļi, un, atkarībā no tā, kāds ir dārza mēbeļu materiāls, ir iespējams izvēlēties labākos kopšanas līdzekļus. Rakstā varēsi uzzināt, kā kopt trīs populārākos dārza mēbeļu veidus: koka, metāla un pītās.

Lai gan koka mēbeles ir dabīgs materiāls, tomēr tas nenozīmē, ka tam nav nepieciešama īpaša kopšana. Arī koka mēbeles nav pasargātas no dažādām apkārtējās vides iedarbībām. Speciālisti iesaka sezona sākumā kārtīgi nomazgāt koka mēbeles ar karstu ziepjūdeni. Kad tas ir izdarīts, tad noteikti pagaidi, kad mēbeles nožūs, un tad vari uzklāt tām virsū eļļas vai arī krāsas aizsargslāni. Kad eļļa ir uzklāta, tad nepieciešams nolikt dārza mēbeles un ļaut tām pastāvēt 48 stundas, lai mēbeles nožūtu.

Diezgan populāras ir arī metāla dārza mēbeles. Protams, ka šādu mēbeļu kopšana ir daudz vieglāka, jo tās droši var mazgāt ar karstu ziepjūdeni. Kā zināms, ka metāla mēbelēm bieži vien parādās arī rūsa. Tāpēc, ja redzi, ka kaut kur tāda sāk veidoties, tad noteikti noklāj virsmu ar krāsu, kas paredzēta tieši metālam. Ja Tev ir alumīnija dārza mēbeles, tad šis mēbeļu tips nebūs pakļauts rūsas iedarbībai, bet jāatceras, ka alumīnijs ir pakļauts oksidēšanas procesam, kā rezultātā mainās dārza mēbeļu krāsa. Savukārt, ja vēlies paildzināt dārza mēbeļu mūžu, tad droši vari novaskot dārza mēbeles ar auto vasku. Tādā veidā ir iespējams pasargāt dārza mēbeles no ūdens bojājumiem.

Pīto dārza mēbeļu kopšana ir jāveic diezgan maigi. Pītās mēbeles parasti tiek mazgātas ar ūdens šļūtenes palīdzību. Savukārt, ja pītās dārza mēbeles ir pārāk netīras, tad droši vari ņemt talkā sūklīti un ziepes, un aukstu ūdeni, un tādā veidā maigi vari notīrīt mēbeles. Kad tas izdarīts un mēbeles nožuvušas, vari uzklāt uz tām vaska putas. Šīs putas palīdzēs nepazaudēt mēbeļu spīdumu.

Izvēlies sev piemērotākās dārza mēbeles šeit: 

http://220.lv/lv/mebeles_un_interjers/darza_mebeles

Ir svarīgi arī atcerēties par to, ka ne visas mēbeles ir paredzētas, lai tās pakļautu dažādiem laikapstākļiem. Ja vēlies, lai dārza mēbeles kalpotu ilgāk, vari tās nelabvelīgu laikapstākļu laikā novietot iekštelpās, tādā veidā pasargāsi mēbeles no bojājumiem. Ja vēlies, lai dārza mēbeles Tev kalpotu ilgi, tad noteikti neaizmirsti regulāri par tām rūpēties, izmantojot īpašos mazgāšanas līdzekļus. Tāpat ik pa laikam ievasko tās, lai mēbeles nezaudētu savu spīdumu un skaistumu. Dārza mēbeles ir lielisks papildinājums ikvienam pagalmam un dārzam – lai šis prieks saglabātos ilgāk, ir nepieciešams pievērst īpašu uzmanību mēbeļu kopšanai, lai tās vēl ilgu laiku priecētu ikvienu, kurš tās redz un izmanto!

 

by | Categories: Mēbeles | Tagged: , , |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.