Palīdzēja psoriāzes ārstēšanā – jā un nē

May 12, 2016

Psoriāze jeb zvīņēde ir slimība, kas ļoti ietekmē ne tikai fizisko cilvēka stāvokli, bet arī emocionālo. Šie plankumi var parādīties uz ķermeņa dažādās vietās un būt gan nemanāmi, gan arī, spēcīgākos saslimšanas gadījumos, klāt lielāko daļu ķermeņa. Psoriāzes ārstēšana ir sarežģīts process, jo vēl joprojām pat mūsdienās šī slimība nav pilnībā izārstējama. Ir daudzi faktori, kas ietekmē tās attīstību, sākot no ikdienas uztura līdz pat emocionālajam stāvoklim. Tāpat arī ir daudz veidu kā palīdzēt sev cīņā ar šo saslimšanu. Tie ir gan dabīgie, gan mājas apstākļos veicami pasākumi, kā arī, protams, profesionāļu sniegtās iespējas. 

Pirmais, ko parasti iesaka cilvēkiem, kam ir aktuāls psoriāzes ārstēšanas jautājums, ir apmeklēt dermatologu. Tas ir ļoti svarīgi, jo šai slimībai ir vairāki veidi un smaguma pakāpes, līdz ar to, tikai speciālists var noteikt vispareizāko ārstēšanas pieeju un arī piemērotāko diētu. Tāpat arī ir iespējams veikt padziļinātu analīzi kompleksā veidā izvērtējot konkrētā cilvēka dzīves veidu, uzturu, ģimenes slimības vēsturi, emocionālo stāvokli un arī laboratoriskos ādas izmeklējumus. Sarunājoties ar cilvēkiem, kas saskārušies ar zvīņēdi, es nonācu pie secinājuma, ka tieši dermatologu konsultācijas ir tās, kuras visefektīvāk palīdzēja psoriāzes ārstēšanā. Līdz ar to, domāju, ka šis ir nepieciešams solis.

Ir arī vairāki veidi kā atvieglot pašsajūtu ikdienā. Svarīgi būtu uzturēt ādas mitrumu. To var izdarīt ar dažādu krēmu un losjonu palīdzību, kurus būtu nepieciešams izvēlēties atbilstoši ādas stāvoklim. Tas palīdzēs tikt galā ar sausuma un niezes sajūtu, kā arī apsārtumu. Nevajadzētu par ādas mitrināšanu aizmirst pēc dušas, kā arī gadījumos, ja bieži tiek mainīts apģērbs, vai arī ir jāatrodas aukstu vai sausu laikapstākļu ietekmē. Tāpat arī iekštelpās ir iespējams izmantot ierīces, kas paredzētas gaisa mitruma uzturēšanai, arī tas nāks ādai par labu. Šie pasākumi, protams, nebūs palīgi psoriāzes ārstēšanā, bet nenoliedzami uzlabos pašsajūtu.

Liela nozīme psoriāzes ārstēšanā ir arī uzturam. Vairāki pētījumi apliecina to, ka ir konkrētas produktu grupas, kas var atvieglot cīņu ar šo saslimšanu, vai gluži otrādi – apgrūtināt. Ieteicams būtu uzturā lietot produktus ar augstu probiotiku saturu. Tie ir, piemēram, kefīrs un jogurts. Tāpat svarīgi ir ēdieni ar augstu šķiedrvielu saturu – augļi, dārzeņi, dažādas seklas un rieksti. Vēl uzturā būtu jāiekļauj svaigas zivis, cinku saturoši produkti (piemēram, ķirbju sēklas), kā arī oranži, dzelteni un zaļi dārzeņi, kas satur vitamīnu A. Noteikti būtu jāizvairās no svaiga govs piena, gaļas (izņemot zivis), hidrogenētajām eļļām un ceptiem ēdieniem, kā arī glutēna un kofeīna.

by | Categories: Uncategorized | Tagged: |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.