Pasargā sevi un savu īpašumu – māju zibensaizsardzība

Jun 19, 2016

Ikvienam par savu naudu iegādātais vai paša celtais mājoklis ir neizsakāmi vērtīgs – tā ir vieta, kurā ap galdu pulcējas ģimene un aizvadīti skaistākie dzīves mirkļi. Tieši tādēļ vajadzētu rūpēties par katru sīkumu, lai gan mīļie, gan pats nams būtu drošībā. Viens no jautājumiem, kas dažkārt paslīd garām, ir nama zibensaizsardzība. Var jau likties, ka zibens kādā vietā sper ļoti reti, tomēr iespējamība, ka mājokļa ekspluatācijas laikā tas notiks, patiesībā ir visai augsta. No tā nevajag baidīties, tomēr noteikti vajag pienācīgi sagatavoties. 

 

Jau projektējot māju, ir visai svarīgi izvēlēties vienu no divu veidu zibensaizsardzības sistēmām – šobrīd tiek piedāvātas gan pasīvā, gan aktīvā māju zibensaizsardzība. Katrai no šīm sistēmām ir savi trūkumi un ieguvumi. Izmantojot pasīvo sistēmu, uz mājas jumta jāizvieto metāla siets (kura krāsu var pieskaņot jumta segumam) no kura gar fasādi uz zemējuma kontūru, kas ierakts mājas pamatos, tiek vilkti novadītāji. Galvenais šāda risinājuma mīnuss ir tas, ka jau laikus jāplāno, kā noslēpt novadītājus un sietu uz jumta. Toties šādas sistēmas izmaksas ir visai zemas. Otrs sistēmas veids ir pasīvā zibensaizsardzības sistēma. Izvēloties šo risinājumu, uz jumta tiek uzstādīts masts, kas uztver zibens spēriena lādiņu un tālāk novada to pa uz fasādes novietotajiem novadītājiem uz zemējuma kontūru. Šāda uztvērēja galviņa nodrošina plašu aizsardzības rādiusu (kas ir lielāks par simts metriem), šīs sistēmas montāža ir ātra un vienkārša, kā arī, salīdzinājumā ar pasīvo sistēmu, tai nepieciešams mazs zemējumu skaits. Tāpat tā nodrošina augstu drošuma pakāpi un ilgāku ekspluatācijas laiku, tomēr šis risinājums izmaksās dārgāk.

 

Lai noskaidrotu, kura no šīm sistēmām ir vispiemērotākā tieši tava mājokļa veidam, novietojumiem un ekonomiskajām iespējām, nepieciešams konsultēties ar zibensaizsardzības sistēmu uzstādīšanas profesionāļiem. Te gan jāsaka, ka ar šo sistēmu apkopi nodarbojas visai daudz uzņēmumu, tomēr vien retais spēj nodrošināt pilnu pakalpojumu klāstu ar aprēķinu veikšanu un konsultēšanu, uzstādīšanu un arī apkopi.

 

Viens no šajā jomā spēcīgākajiem uzņēmumiem noteikti ir SIA “AURE-1”, kas klientiem atpazīstamāks ar savu tīmekļa vietnes adresi zibens.lv. Galvenais nosacījums kvalitatīvu zibens aizsardzības sistēmu pakalpojumu sniegšanai ir iepriekšējā pieredze un šī uzņēmuma komandai tādas ir pārpārēm. Darbinieki ar prieku konsultēs par tev izdevīgākajiem risinājumiem un iespējām, droši dodies uz zibens.lv vai zvani pa tālruni +371 2640 9640!

by | Categories: Uncategorized |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.