Portatīvais dators

Jan 25, 2014

asusshop.lv portativais datorsPateicoties tehnoloģiju uzlabošanas procesam, arī portatīvie datori paliek aizvien funkcionālāki, plānāki un daudz mobilāki. Jau ilgu laiku portatīvais dators tiek lietots kā galda datora alternatīva, jo portatīvie datori kļūst vēl jaudīgāki un var paveikt arī sarežģītas darbības un uzdevumus, piem., lietot sarežģītas grafikas programmatūras darbā vai vienkārši spēlēt datorspēles, kas arī prasa lielu grafisko veiktspēju. Tiem, kam portatīvais dators vajadzīgs sarežģītam darbam, noderīgāk būs samaksāt lielāku naudu, bet iegūt jaudīgu modeli, bet lielākajai daļai datorlietotāju parasti pietiek ar sniegumu, ko piedāvā vidusmēra klases portatīvā datora modelis.

Kādus portatīvos ražo mūsdienās?

Mums katram ir personīgās vēlmes un vajadzības, kas attiecināmas arī uz portatīvajiem datoriem, kas ir iemesls tam, ka tirgū ir nopērkami simtiem dažādu portatīvo datoru modeļi. Šī iemesla dēļ datori atšķiras ne tikai pēc ekrāna izmēra un dizaina, bet arī pēc tehniskajiem raksturlielumiem, piem., procesora veida, operatīvās atmiņas, cietā diska (HDD), video kartes veida, operētājsistēmas u.c. Pazīstamākie portatīvo datoru zīmoli mūsdienās ir Apple, Asus, Dell, HP, Lenovo utt.

Portatīvā datora izvēles kritēriji:

  • Datora displejs – klēpjdatori pieejami ar dažāda lieluma ekrāniem, starp kuriem populārākais ir 15.6 “, tomēr plaši pieejami gan lielāki, gan mazāki portatīvā modeļi. Bieži vien šis apsvērums ir ļoti nozīmīgs, īpaši, ja ļoti bieži dodaties izbraukumos vai pārvietojaties un vēlaties, lai klēpjdators ir pietiekami ērts. Tikmēr tie, kas bieži lieto portatīvo kā galda datoru, bez problēmām var pirkt arī lielāku, tātad arī smagāku modeli.
  • Atmiņa – kapacitāte. Šajā situācijā nozīme ir operatīvajai atmiņai un cietā diska (HDD) kapacitātei. Bieži ir tā, ka, jo lielāka kapacitāte, jo labāk, jo tad nebūs problēmu ar liela apjoma failu uzglabāšanu. Bet, ja iegādājaties datoru, piem., ar 320 GB un izrādās, ka tas ir par maz, vienmēr iespējams pieslēgt portatīvajam ārējo cieto disku.
  • Procesors – lai dators strādātu pēc iespējas ātrāk un “gludāk”, darbojoties pat ar apjomīgām un sarežģītas grafikas datorprogrammām, vajadzīgs pietiekami jaudīgs procesors. Vairumam datorlietotāju diezgan piemērots būs portatīvais dators, piem., ar Intel Pentium procesoru, kamēr augstām grafiskām prasībām labāk iegādāties procesoru ar Intel Core i3 un uz augšu.

Nosauktie faktori ir tikai daži no tiem, kas svarīgi portatīvā datora izvēlē. Pirms pirkuma noteikti jāievāc papildus informācija par konkrēto modeli vai jākonsultējas ar zinošu draugu, lai atrastu tieši Jūsu vēlmēm piemērotāko modeli.

 

PORTATĪVAIS DATORS UN APSVĒRUMI TĀ IEGĀDEI

Portatīvie datori ir plāni un nelieli, viegli pārnēsājami datori, kas ir kā inovatīva alternatīva gabarītu ziņā lielajiem stacionārajiem galda datoriem. Par spīti savam nelielajam izmēram, kas visbiežāk ir 15.6 collas, portatīvais dators pilda visas standarta datora funkcijas un šobrīd pieejamie modeļi izceļas pat ar labāku veiktspēju nekā tā ir budžeta klases galda datoram. Portatīvā datora mobilitāti nodrošina arī tajā iebūvētā baterija), kas garantē, ka to uzlādējot portatīvo var izmantot arī parkā, kafejnīcās u.tml.

Kādus portatīvos ražo mūsdienās?

Mūsdienās portatīvā datora iegāde mēdz būt daudz mulsinošāka, nekā sākumā liekas. Tas ir tādēļ, ka šobrīd tirgū pieejami dažādi datoru modeļi no tādiem zīmoliem kā Apple, Acer, Asus, Dell, HP, Toshiba, Lenovo u.c. Lai kaut cik atvieglotu datora izvēli, tie ir iedalīti dažādās kategorijās, piem., mācībām, datorspēlēm, darbam – tādējādi iespējams orientēties pēc tā, kam konkrētais modelis vairāk domāts. Protams, portatīvais dators mēdz atšķirties arī pēc tehniskās specifikācijas, dizaina, izmēra.

Pirms iegādāties portatīvo, jāapsver šādi kritēriji:

  • Datora ekrāns – jo mazāks ekrāns, jo vieglāks un ekonomiskāks būs konrētā portatīvā modelis. Bet maza izmēra modeļi paredzēti vien vienkāršu uzdevumu veikšanai. Online TV baudītājiem, datorspēļu faniem vai profesionāliem darba cilvēkiem būs nepieciešams lielāks un ērtāks modelis.
  • Diska ietilpība – šis teju vienmēr būs nozīmīgs nosacījums, it īpaši, kad iegādājaties savu pirmo datoru. Parasti vidusmēra lietotājiem ir labs 320 GB HDD, bet, ja mīlat lejupielādēt un skatīties portatīvajā filmas vai uzglabāt attēlus, lai nebūtu jādomā par ārējo cieto disku, daudz izdevīgāks pirkums būs portatīvais ar vismaz 500GB HDD.
  • Baterija – kāda jēga no portatīvā datora, ja baterija darbojas vien neilgu laiku un dators visu laiku jātur pie elektrības padeves? Ja ar portatīvo parasti strādājat ārpus telpām, tad pārliecinieties, ka portatīvais dators ir ar labu bateriju, kas spēj strādāt vismaz 4 – 5 stundas bez uzlādes. Protams, spēlējot datorspēles baterija turēs mazāk nekā klausoties mūziku, tāpēc apsveriet, kam dators tiks lietots.

Uzskaitītie ir tikai daži no apsvērumiem, kuri būtu jāņem vērā iegādājoties portatīvo datoru. Papildus izpēte par datora funkcijām un stiprajām īpašībām nāks tikai par labu, jo šis nav lēts pirkums, turklāt paredzēts diezgan ilgam periodam.

asusshop.lv asusshop.lv

by | Categories: Datortehnika |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.