Profesionāls ārstnieciskais pedikīrs – skrējēja stāsts

May 10, 2016

progesionāls ārstnieciskaisSkriešana ir mana sirdslieta. Pirms diviem gadiem biju spējīga noskriet gandrīz divdesmit kilometrus. Biju nolēmusi piedalīties pusmaratona sacensībās, būtu jānoskrien divdesmit viens kilometrs aptuveni divās stundās.

Manas pirmās sacensības norisinājās vasaras vakarā, gaisa temperatūra bija virs 20 grādiem pēc Celsija. Skriešanas apavi bija pietiekami labi, biju noskaņota noskriet visu distanci. Protams, ka tas man izdevās un finišā bija milzīga gandarījuma sajūta. Novelkot apavus pamanīju, ka kāju lielo pirkstu nagi bija zilganvioletā krāsā. Man teica, ka tā esot ierasta lieta garo distanču skrējiejiem. Slodzes, karstuma un arī apavu dēļ sabojāju sev kāju nagus. Pēc pāris dienām un drausmīgām sāpēm vizītē pie podologa bojātus nagus noņēma un veica ārstniecisko pedikīru. Jauni nagi turpināja augt, lai gan tas ir ilgs process.

Tāpēc es ļoti iesaku valkāt pareizā izmēra un platuma apavus. Gan ikdienas apaviem, gan arī sporta apaviem ir jābūt ērtiem.

Bet ja nu gadās kas nelāgs, tad profesionāls ārstnieciskais pedikīrs palīdzēs pēdām un kāju pirkstu nagiem būt veseliem un skaistiem, atbrīvos no jebkādas diskomforta sajūtas un vizītes laikā podologs pastāstīs kā turpmāk vajadzēs veikt kopšanu, lai nebūtu atkal problēmas.

Nagi atauga līdz pusei, kad kārtējo reizi pēc skriešanas treniņa tie palika zili. Tad sapratu, ka vajadzēja nomainīt apavus un laicīgāk veikt ārstniecisko pedikīru, lai nolīdzinātu nagus.

Gadu vēlāk nagi bija gandrīz jau atauguši, nāca klāt rudens un kājas atkal slēgtajos apavos. Te nu atkal sākās diskomforts, un uzreiz devos vizītē pie podologa. Sāpju dēļ mani pieņēma tajā paša dienā. Nagi bija sākuši ieaugt ādā, tā vieta pietūka un tur izveidojas strutas. Ārstnieciskā pedikīra procedūra bija ātra, sāpes nācās paciest, toties pēc pāris dienām rezultāts bija jūtams. Vairs nekādas sāpes vai klibojošas gaitas. Podologs pastāstīja kā turpmāk kopt nagus, lai nebūtu tās pašas problēmas.

Ārstnieciskais pedikīrs risina arī tādas problēmas kā ādas sabiezējumi, kārpas, čūlas uz pēdām, ādas un nagu sēnītes, kā arī izārstēs bojātas un saplaisājušas pēdas.

by | Categories: Skaistumam | Tagged: |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.