Profilaktisks katlu serviss novērsīs nepatīkamus pārsteigumus aukstajos mēnešos.

May 11, 2016

Apkures katls – klusais ikdienas palīgs.

Ikdienā par apkures katlu domājam maz vai vispār nedomājam. Un, ja tas strādā, tad nav arī nepieciešamības domāt. Ir siltums, kaut kas ik pa laikam “ierūcas”… Bet kas notiek tajā brīdī, kad katls pārstāj darboties, sevišķi, ja ārā ir mīnus 30 grādi?  

 

 

Aukstums, panika, bailes, neziņa. Internetā tiek meklēts meistars, kas var atbraukt arī vēlā vakara stundā, nakts pavadīta zem biezākajām segām. Un beigu beigās – par katla servisu un remontu atdota lauvas tiesa no slēpošanas brauciena ietaupījumiem. Ko darīt, lai no šādas situācijas izvairītos?

 

Cik bieži nepieciešams katlu serviss?

Profilaktisks katlu serviss un apkope ir jāieplāno katru sezonu, lai nodrošinātu pēc iespējas optimālāku un efektīvāku katla darbības laiku. Apkope nepieciešama visa veida apkures katliem – cietā kurināmā, granulu vai kombinētajiem katliem. Kāpēc tā nepieciešama? Pirmkārt, katls darbosies ideāli un nebūs jāsatraucas par aukstumu un diskomfortu mājās. Otrkārt, tā ir iespēja ietaupīt līdzekļus un, treškārt, katli strādās krietni ilgāk un efektīvāk.

 

Iegādājoties katlu, iespējams arī palielināt apkures katla garantiju.  Te gan jāņem vērā tas, ka katlu serviss jāvec katru gadu. Šajā gadījumā garantija tiek palielināta no trīs uz pieciem gadiem. Tas ir lielisks veids, kā ražotājs var mudināt cilvēkus vairāk domāt par kaltu apkopi un efektivitāti, kā arī palīdzēt ekonomēt līdzekļus.

 

Ko kaltu serviss un apkope sevī ietver?

Servisa apkopes laikā profesionāls un zinošs meistars veiks katla korpusa diagnostiku, pārbaudīs un iztīrīs dūmvadu, noteiks, regulēs un pārbaudīs tehnisko stāvokli, recirkulācijas apsaistes un apkures sistēmas kopējo tehnisko pārbaudi. Tāpat arī tiks veikta mērinstrumenta paneļa pārbaude, kā arī regulēšana, mehānisma pārbaude un tā regulēšana.

 

Ļoti būtiska katlu servisa daļa ir degļa un degļa sistēmas tehniskā stāvokļa pārbaude un regulēšana, katla tīrīšana un arī atkārtota lietošanas apmācība. Bieži vien ikdienā izmantojot tikai daļu no pieejamām funkcijām, apkures katlu lietotāji mēdz kaut ko darīt nepareizi.

 

Cik tas maksā?

Katlu servisa apkope maksā 80 eiro. Skatoties gada griezumā, tas ir salīdzinoši mazs ieguldījums, lai droši sildītu māju un neuztrauktos par katla optimālu darbību. Ja katlam būs nepieciešams lielāks remonts, tas draudēs ar vairāku simtu lielām izmaksām un būtiskākais – aukstumu mājās. Parūpējies par savu mājokli laikus un pasargā savu maciņu un ģimeni!

by | Categories: Uncategorized | Tagged: |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.