Sagatavošanās darbi ēkas pamatu izbūvei

Aug 27, 2015

Viens no mājas būtiskākajiem elementiem ir pamati. Tiem jābūt precīzi un pārdomāti veidotiem, detalizēti izplānotiem un kvalitatīvi uzbūvētiem, pretējā gadījumā pamati plaisās vai iegrims, tādējādi nodarot kaitējumu visai ēkas konstrukcijai. Tā kā būves pamatu izmaksas veido aptuveni 15-20% no kopējām būvniecības izmaksām, ir īpaši svarīgi šim darbam rūpīgi sagatavoties.

Pirms uzsākt zemes rakšanas darbus, virsma ir atbilstoši jāsagatavo, proti, jāattīra no visa, kas varētu traucēt būvniecības procesā. Uz zemes gabala noteikti atrodami koki, akmeņi vai citi objekti, kas neļaus tehnikai darboties pilnvērtīgi – no tiem nepieciešams atbrīvoties pašu spēkiem vai izmantojot atbilstošus tehniskos palīglīdzekļus. Ja vēlies kādu no elementiem, piemēram, īpaši krāšņu koku, atstāt, lai padarītu estētiskāku topošās mājas apkārtni, konsultējies ar speciālistu – viņš izvēlēsies labāko risinājumu, ņemot vērā ēkas īpašnieka vēlmes.

Pamatu vieta

Pēc tam, izmantojot topogrāfisko uzmērīšanu, attīrītajā zemes gabalā ir jāiezīmē pamatu vietas. Ņem vērā, ka gan tas, kāda veida pamati būs labākais risinājums, gan tas, cik dziļi zemē tie jārok, ir lielā mērā atkarīgs no tā, kāds konkrētajā zemē ir grunts sastāvs un gruntsūdens līmenis. Pārliecinies, ka vietā, kur esi iecerējis ēkas izbūvi, ir pietiekama grunts nestspēja un gruntsūdens līmenis nav pārāk tuvu zemes virsmai. Kad esi uzzinājis grunts sastāvu, ir iespējams noteikt arī to, cik dziļas tranšejas jārok. Pievērs uzmanību tam, lai pamati tiek izbūvēti pietiekami dziļi, pretējā gadījumā tie var izcilāties, un būves sienās veidosies plaisas.

Atkarībā no tā, kāds ir grunts sastāvs un nestspēja, kā arī no tā, kāds plānojums iecerēts topošajai ēkai, iespējams izraudzīties piemērotāko pamatu konstrukciju. Pamatā izšķirami četri pamatu veidi – lentveida pamati, kas vienādā augstumā stiepjas zem visām nesošajām sienām, stabveida pamati, ko veido balsti, starp kuriem stiepjas sijas, uz kurām tad arī tiek būvēta konstrukcija, pāļu pamati, kas, iedzīti zemē atvieglo grunts slodzi, kā arī plātņveida pamati, kas tiek izklāti zem visas būves. Izvēlies piemērotāko risinājumu, ņemot vērā ģeoloģisko ainu un konsultējoties ar uzticamiem būvniekiem.

Zemes rakšanas darbi

Tikai tad, kad tas paveikts, iespējams uzsākt zemes rakšanas darbus. Izvēloties šī pakalpojuma sniedzēju, ņem vērā meistaru profesionalitāti un pieredzi – pamatu rakšana ir darbs, kas prasa ne tikai precizitāti, bet arī elastību. Procesa gaitā zeme var iegrūt, aprēķini var izrādīties neprecīzi, savukārt augsne var netīši tikt uzirdināta. Visi šie gadījumi prasa tūlītēju risinājumu, ko atbilstoši spēs paveikt tikai zinošs profesionālis.

Tas, kādu tehniku izvēlēties un kā veikt zemes rakšanas darbus tā, lai sasniegtu efektīvu rezultātu īsā laika posmā, ir lielā mērā atkarīgs no konkrētā objekta specifikas. Lielākas platības visprātīgāk ir uzrakt, izmantojot lielāka izmēra ekskavatorus, savukārt nelieliem zemes gabaliem pietiks arī ar mini ekskavatoru, piemēram, mazo, bet jaudīgo Bobcat. Uzņēmums Min Trak Tex, pirms darbu uzsākšanas, veic objekta apsekošanu un izstrādā katram darbam piemērotāko risinājumu. Šeit tiek piedāvāti ne tikai profesionāli zemes uzrakšanas darbi, bet arī citi pakalpojumi, piemēram, zemes līdzināšanas darbi un teritorijas labiekārtošana. Sīkāk ar uzņēmuma piedāvājumu iespējams iepazīties mājas lapā http://www.mintraktex.lv.

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.