Sausās acs sindroma ārstēšana

Nov 23, 2015

Kontaktlēcas lietoju jau vairākus gadus, un līdz šim tās man nebija sagādājušas it nekādas raizes. Neskatoties uz to, ka no sākuma biju nobažījusies, vai pratīšu tās pareizi ievietot acīs un vakaros izņemt, kā arī uztraucos, vai valkājot nejutīšu, ka acī atrodas kas lieks, viss bija lieliski. Ātri iemanījos tikt galā ar lēcām, un nu tās kļuvušas par daļu manas ikdienas rutīnas. Kā norādīts, reizi gadā apmeklēju acu ārstu, lai pārliecinātos, ka nav notikušas kādas redzes izmaiņas un izrakstītās lēcas man joprojām ir piemērotas. Vienmēr viss ir noritējis kā nākas.

Pirms dažiem mēnešiem pēkšņi izjutu agrāk nepiedzīvotu diskomfortu. Pastāvīgi mocīja sajūta, ka acī iekļuvis kāds smilšu graudiņš vai gabaliņš acu tušas, acis iekaisa un apsārta, pastiprināti asaroja. Regulāri jutu graušanu un niezi, acis ātri nogura, bet no rītiem pamanīju, ka tajās veidojas traucējoši izdalījumi. Jāpiebilst, ka mans ikdienas darbs ietver ilgas stundas pie datora monitora, līdz ar to nepatīkamie simptomi bija ievērojams traucēklis pilnvērtīgi veikt uzticētos pienākumus.

Iesākumā nospriedu, ka pie vainas ir manas nesen iegādātās kontaktlēcas. Ārsts bija ieteicis izmēģināt ko jaunu, un, tā kā šis modelis bija veidots no īpaši veselīga materiāla, turklāt šo lēcu cena bija zemāka nekā iepriekš lietoto, labprāt piekritu. Iegādājos ierastās kontaktlēcas, kas, neskatoties uz augsto lēcu cenu, bija man godam kalpojušas pēdējos gadus, kā arī acu pilienus – cerēju, ka tie mazinās neērtības, un pavisam drīz acis atkal kļūs veselas.

Taču nekas nelīdzēja. Šķita, ka iegādātie pilieni diskofortu vēl vairāk pastiprina, tāpēc jau pēc dažām dienām atteicos no lēcām pavisam un uz darbu devos ar brillēm. Ņemot vērā to, ka brilles ikdienā nebiju lietojusi kopš laika, kad vēl apmeklēju skolu, necik ilgi sapratu, ka arī šis nebūs ilgtermiņa risinājums. Bez tam iekaisums nepārgāja, un tā vien rādījās, ka drīz nāksies ņemt slimības lapu.

Neatlika nekas cits kā doties pie ārsta. Speciālists, uzklausot manas sūdzības un veicot vajadzīgās pārbaudes, tūliņ norādīja diagnozi – sausās acs sindroms. Izrādās, ka šī kaite skar teju katru trešo cilvēku. Slimības sākas tad, ja asarās ir palielināta sāls koncentrācija, un tādējādi tās vairs nespēj pildīt savu galveno funkciju – aizsargāt aci. Tā vietā sāls izraisa šūnu bojāeju un acs iekaisumu, kas tad arī rezultējas visos apgrūtinošajos simptomos. Manis iegādātie pilieni šī sindroma ārstēšanai bija pilnīgi nepiemēroti, vēl vairāk – tie simptomus tikai pastiprināja, padarot aci vēl sausāku. Kā man paskaidroja acu ārsts, atsevišķu pilienu sastāvā ir sāļi un konservanti, kas lai gan īslaicīgi nodrošina mitrumu, taču nespēj atjaunot acs plēvīti, tātad situāciju pasliktinot. Uzzināju arī to, ka šādu pazīmju gadījumā pie ārsta jādodas pēc iespējas ātrāk un nekāda pašārstēšanās nederēs – ja sindroms netiek atbilstoši ārstēts, var sākties dažādas nopietnas saslimšanas un laika gaitā rasties neatgriezeniski redzes bojājumi.

Ārsts izrakstīja īstās zāles, un abi kopā vienojāmies, ka turpmāk lietošu jau ierastās lēcas. Neskatoties uz to, ka jaunās kontaktlēcas nebija vainojamas pie mana stāvokļa, pierastais variants man tomēr šķita drošāks un uzticamāks. Turklāt, salīdzinot lēcu cenas internetā, atradu veikalu, kur kontaktlēcas var iegādāties lētāk. Dr.Lensor līdzekļi lēcu kopšanai un pašas lēcas ir kvalitatīvi un droši produkti, kas ļauj ik mēnesi ietaupīt ievērojamu naudas summu.

 

 

 

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.