Serveri pēc iedalījuma.

Apr 20, 2014

garmtech hostings, serveri, vpsKad izdzirdam vārdu serveri, tad automātiski prātā nāk lielas kastes vai skapji, kas uztur un gādā par mājas lapu nepārtrauktu darbību. Šis uzskats nav tālu no patiesības, taču serveris nenozīmē tikai lielu skapi. Serveris var būt arī datorprogramma, kas darbināma no personālā datora. Protams, ka tiem, kuri no IT pasaules zināšanām atrodas patālāk, šādas nianses nav būtiskas, taču nekad nenāk par ļaunu uzzināt ko jaunu un paplašināt savu redzesloku. Zemāk piedāvājam ieskatu tajā, kāda tad īsti ir atšķirība starp serveru veidiem un iedalījuma.

Serveris kā programmatūra.

Serveris mēdz būt datorprogramma vai datorprogrammu kopums, kas nodrošina klienta pieprasījuma apstrādi. Šie klienti var atrasties ne tikai citos datoros lokālajā tīkla, bet arī attālinātu datoru citos tīklos vai arī tajā pašā datora, kur atrodas servera programma. Servera programmatūra ir darbināma ne tikai uz specializēta serverdatora, bet arī uz parasta, vienīgā atšķirība ir tā, ka šāds serveris varēs apstrādāt vienlaicīgi mazāk pieprasījumu. Serveris kā jēdziens, dažkārt tiek attiecināms arī uz TCP un UDP programmām, kas saņem ienākošās konekcijas. Šī konekcijas atvēršanas metode, galvenokārt, tiek lietota reāliem serveriem, taču to var izmantot arī klients. Izklausās visai sarežģīti priekš tiem, kuri arto nekad nav saskārušies, taču, par laimi, priekš tam ir dažādi speciālisti, kas vajadzības gadījumā tiks galā ar visu, kas nav skaidrs.

Serveris kā aparatūra.

Serveris ir arī dators, kurš tīklā apkopo citu klientu, jeb citu datoru, pieprasījumus. Atšķirībā no klientiem, serveru datori ir daudz vairāk resursu, piemēram, diska vieta, ātrdarbība, operatīvās atmiņas apjoms, tīkla caurlaides opcijas un tamlīdzīgi resursi. Šie resursi un to ātrdarbība ir atkarīgi no veicamā uzdevuma un iespējām. Ņemot vērā to, ka serveri varētu dēvēt arī par superdatoru, jo tam ir jāizpilda ārkārtīgi daudz darbību vienlaicīgi un jābūt izturīgam pret ārējas vides iedarbību, tie ir veidoti un aprīkoti ar  dažādām drošības komponentēm, kas pasargā tā detaļas no putekļiem, mitruma un citiem bojājumiem.

Ienāc un apskaties labākos piedāvājumus – Garmtech.lv

by | Categories: Uncategorized |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.