Skursteņi un to veidi.

Apr 18, 2014

rgj.lv skursteņiJa agrāk skursteņi bija veidoti tikai no betona vai ķieģeļiem, tad pašlaik populārai ir dažādi tērauda un pat keramikas skursteņi. Attīstoties tehnoloģijām un ari pilnveidojot dažādu materiālu funkcionētspēju, tiek piedāvāti aiz vien jauni risinājumi arī apkures sistēmu uzturēšanai un pilnveidošanai. Skursteņa kvalitāte ir noteicošā, ja runa ir par siltumizturību un visas apkures sistēmas ilgtspējīgu darbošanos, jo, domājams, ka visaukstākajās gada dienās bez apkures nevēlas palikt neviens.

Betona un ķieģeļu skursteņi.

Populārākais skursteņu veids, jo skursteņi, kas veidoti no šiem materiāliem ir teju katrā mājoklī Latvijā un arī citur pasaulē. Mūsdienās pieejamie materiāli skursteņu izveidē un uzlabošanā ir pieejami daudz plašākā klāstā, kā pirms gadiem 10 vai vairāk. Betona un ķieģeļu skursteņu uzlabošana nav nekāda ekstra, bet gan vajadzība, lai apkures iekārtu darbotos veiksmīgāk.

Nerūsējoša tērauda skursteņi.

Nerūsējoša tērauda skursteņi ir ieteicami gan pilnīgai dūmvadu izbūvei no nulles, gan esošo ķieģeļu un betona skursteņu uzlabošanai, lai kurtuvei tiktu labāk pievadīts gaiss un dūmgāzes veiksmīgāk tiktu novadītas atmosfērā, nevis dzīvojamā platībā, kur uzturamies ikdienā. Izvēlētajam apkures veidam ir liela nozīme skursteņa izbūvē. Piemēram, ja vēlaties apsildīt telpas ar gāzes apkures katlu, būs nepieciešams izbūvēt skurstenī nerūsējoša tērauda oderi. Odere ir derīga arī tad, ja tiek izmantota cita apkures sistēma, jo tā nodrošina siltuma izturību.

Keramikas skursteņi.

Keramikas skursteņi tiek ražoti un uzstādīti jau gandrīz 60 gadus, taču Latvijā tie nav tik populāri kā ārzemēs. Šie skursteņi ir populāri celtnieku vidū, jo daudzas Eiropas valstis izvēlas tieši šo materiālu sava mājokļa skursteņa izbūvei. Keramikas skursteņus var uzstādīt arī tad, ja termometra stabiņš rāda 10 grādus mīnusā. Keramikas skursteņi ir derīgi jebkura veida apkures katliem, līdz ar to arī parastajām krāsnīm un kamīniem, kas ir izdevīgi, jo mainot apkures iekārtu, nav jāmaina vai jāpārbūvē skurstenis.

To, kādu skursteni labāk izbūvēt vai pārbūvēt, jāvadās pēc uzstādāmās apkures iekārtas veida, jo skurstenis ir viena no svarīgākajām apkures sistēmas sastāvdaļām.

 

Latvijā ražoti tērauda dūmvadi atrodami RGJ.LV!

by | Categories: Uncategorized |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.