Tavs ceļvedis zāles pļāvēja izvēlē

Mar 6, 2016

zales plavejiKatras saimniecības iespējas un apstākļi ir individuāli, tas, kas der kaimiņam, otram var izrādīties pilnīgi nepiemērots. Ja vēlamies uzturēt sakoptu un glītu piemājas teritoriju, nepieciešama arī zāles pļāvējs. Izvēloties zāles pļāvēju, jāņem vērā gan kopējā zāliena platība un reljefs, gan daudzi citi aspekti. Piemēram, nelielam piemājas mauriņam, kur nav īpaši daudz puķudobju vai augļu koku, ko appļaut, der vienkāršāka un mazjaudīgāka ierīce. Bet lielākai platībai būs nepieciešama jau jaudīgāka tehnika, kas var izturēt lielāku slodzi.

Lielākoties stumjamās pļaujmašīnas iedala pēc to dzinēja veida – ar elektrisko vai benzīna motoru. Elektriskā zāles pļāvēja plusi ir tādi, ka tiem ir klusa darbība, vienkārša, lēta apkope un ekspluatācija. Ja nerēķinām elementāru apkopšanu un tīrīšanu, vienīgais nopietnais darbs, kas laiku pa laikam jāveic ar zāles pļāvēju, ir naža asināšana. Ir arī mīnusi – kas saistīti ar elektrības kabeli, tas ierobežo pļāvēja darbības attālumu, ierobežojot manevrēšanas grūtības, un izvirza lielākas drošības prasības – pļaušanas laikā elektrības vads ļoti jāuzmana, lai nesanāktu to pārbraukt. Taču elektriskās pļaujmašīnas ir vieglākas, un darbs ar tām prasa mazāku fizisko piepūli.

Pļaujmašīnai ar benzīna motoru nav tādu neērtību, taču vienmēr vajadzīga degviela un dzinējam – regulāra apkope. Raugoties pēc lētāko cenu benzīna motora pļāvējiem, jāpievērš uzmanība roktura regulēšanai un nolocīšanai (ja ir šāda opcija, tad būs gan ērtāk strādāt, gan parocīgāk glabāt un pārvadāt) un pļaušanas augstuma mainīšanai. Motora jauda tomēr ir visbūtiskākā augstākas klases pļaujmašīnām – nebūs praktiski izvēlēties zāles pļāvēju, kam īsti nav jaudas.

Pļaujmašīnu korpusi var būt gan no plastmasas, gan metāla. Tāpēc, izvēloties ierīci, tam varam pievērst uzmanību. Tiesa, baidīties no plastmasas gan nav pamata, jo šie korpusi ir visnotaļ izturīgi un pat kalpo ilgāk nekā šķietami pamatīgākie no metāla.

Ja zālāja platība ir no vidējas līdz lielai, ieteicams iegādāties pļāvēja pašgājēja modeli. Savukārt, ja zālāja platība ir vien vidēja vajadzētu apsvērt iespēju izvēlēties stumjamu zāles pļāvēju.Viens no būtiskākajiem kritērijiem, izvēloties piemērotāko zāles pļāvēju, ir jau minētais pļaušanas platums. Ja tas lielāks, darbu var paveikt ātrāk – tas nozīmē – zāles pļāvējs vienā piegājienā nopļauj platāku zāles laukumu. Varam skatīties arī pēc tādām funkcijām, kā konkrētais modelis aprīkots – vai tas savāc nopļauto zāli, izmet to uz aizmuguri vai sāniem vai arī mulčē. Mulčēšanas jeb smalcināšanas funkcija ir vairāk piemērota biežai sausa zāliena kopšanai. Ja pērkam zāles pļāvēju – vērtējam – liels zāles savācējgrozs nozīmēs to, ka retāk jāiztukšo un ietaupīs laiku. Jaudīgs dzinējs nozīmēs to, ka darbu varēs izdarīt ātrāk, paildzinot pļaujmašīnas kalpošanas laiku.Riteņi ar gultņiem palīdzēs vieglāk stumt pļaujmašīnu, bet  lieli aizmugurējie riteņi vieglāk tiks pāri nelīdzenām vietām un bedrītēm.

Zāles pļāvēji plašā izvēlē: http://220.lv/lv/darzam/darza_tehnika/zales_plaveji

 

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.