Te sniegs, te ledus, te atkal viss kūst!

Feb 27, 2017

compensa.lvZiema ir gadalaiks, kas mūs “lutina” ar īpaši nepastāvīgiem laika apstākļiem. Pat tad, ja reliģiozi sekojam laika ziņu prognozēm un meteorologu teiktajam, nekad nevaram būt pārliecināti par to, kāds laiks nākamajā rītā pavērsies pa logu. Jo īpaši aktuāli tas ir šoferīšiem – vai no rīta būs nepieciešams atvēlēt laiku auto “atkausēšanai”, sniega tīrīšanai, vai būs “jālēkā” pa milzu peļķēm, lai vispār tiktu līdz savam auto un tā tālāk. Tomēr tas, kā tiksim līdz auto, un kā uzsāksim braukšanu, ziemā nebūt nav pats riskantākais. Riskantākais ir pati braukšana – sniegs, ledus, slapjā “putra” uz ceļa, melnai ledus, slīd… rezultātā – grāvis.

Nu, ne vienmēr, protams, sanāk tik slikti, tomēr ziemas laika apstākļos nekad neko nevar zināt. Un tas nebūt nav atkarīgs vien no tā, cik labs, pieredzējis un uzmanīgs autovadītājs ir pie stūres.

Ziemā, kad riskantas, neparedzētas avārijas situācijas var gadīties teju ik mirkli – arī dažādo un neparedzamo laika apstākļu dēļ – īpaši noderīga ir apziņa, ka esam pasargāti no šādām neparedzētām situācijām. Protams, ne tehniski – avārijas situācijas paredzēt un iepriekš novērst nav pa spēkam pat ekstrasensiem, tomēr vismaz praktiski gan. Piemēram, ja esam nokļuvuši kādā nepatīkamā situācijā braucot (saslīdējuši, iekļuvuši grāvī, sabojājuši kāda cita transportlīdzekli un tā tālāk), pirmais par ko sākam domāt – ko tagad īsti darīt un cik izmaksās auto remonts! Tieši tāpēc lieti noder KASKO apdrošināšana, jo tad pirmā doma ir pavisam cita – jāsafotografē situācija, bojājumi, kas radušies un jāzvana savam apdrošinātājam, lai auto tiktu pēc iespējas ātrāk saremontēts un mēs varētu atkal turpināt braukt.

Bieži vien pie šādiem nelieliem negadījumiem nav vainīga ne autovadītāja pārgalvība, ne mazās braukšanas prasmes. Visbiežāk, jo īpaši ziemā, pie vainas ir braukšanas apstākļi, iespējams, ne gluži pareizi izvēlēts braukšanas ātrums (arī uz 50km/h auto var saslīdēt tikpat nekontrolējami, kā braucot ātrāk vai lēnāk) vai kāds cits faktors. KASKO polise pasargās Jūs no zaudējumiem, kas radušies automašīnai: iekļūstot ceļu satiksmes negadījumā; saduroties ar šķērsli vai apgāžoties; uzkrītot kādam priekšmetam (arī aktuāli ziemā); no vandaļu uzbrukuma un daudziem citiem iespējamajiem bojājumiem. 

Rakstus sagatavoja: compensa.lv

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.