Vai skolas soma būtu jāizvēlas pašam bērnam?

Jul 11, 2017

mugursomas skolaiSkolas somas pirkums ir nopietns pasākums. Kā bērnam, tā vecākiem jāizdara izvēle – kādu somu tad īsti iegādāties ir vislabāk. Protams, ka bērnam par praktiskajām lietām (somas lences, svars, muguriņa), nebūs tik svarīgas, kā šādām detaļām pievērsīs uzmanību vecāki.

Drīzāk galvenais faktors – lai soma būtu smuka, pareizajā krāsā, ar pareizo zīmējumu un apdruku (mīļākajiem multfilmu varoņiem). Tāpēc pastāv jautājums – vai skolas somas pirkums jāveic kopā ar bērnu un jāļauj to izvēlēties bērnam pašam?

Lielākoties – tā vislabākajā variantā ir savstarpēja vienošanās. Vēl pirms došanās uz veikalu, lai iegādātos somu (kur būtu tomēr vērts ņemt līdzi arī bērnu, lai vēlāk mājās nav lielās asaras un pārdzīvojumi, ka nopirkta „neīstā” soma), jāvienojas ar bērnu mājās, izskaidrojot, ka labai skolas somai jābūt ne tikai smukai, bet arīdzan praktiskai un kvalitatīvai, kas atbilst noteiktiem kritērijiem.

Bērnam to var paskaidrot tā, ka ja, skatām somu tikai no izskata, tā būs smaga, būs grūti to katru dienu nest uz skolu un pēc tam sāpēs mugura vai nebūs tik stalta un smuka stāja, kā vienaudžiem, kam nopirkta pareiza soma.

Pēc iespējas precīzāk jāsarunā ar bērnu un jāizskaidro, kāpēc somu nevajag pirkt tikai pēc tās izskata vien, bet jāpievērš uzmanība arī citām lietām. Bērni lieliski visu saprot, ja ar viņiem atbilstoši pārrunā jautājumus.

Pirmā skolas soma ir svarīga bērnam, tāpēc pilnīgi izslēgt viņu no šī lēmuma pieņemšanas nevajadzētu, uzskatot, ka vieglāk taču būs ja pirksim paši (izvēloties labāko bērnam). Tomēr ar bērnu jāvienojas, ka skolas somas izvēle pēc svarīgiem kritērijiem paliek vecāku ziņā, kamēr noteikti tiks pārjautāts bērnam – vai šī konkrētā soma viņam patīk.

Zinot, ka piedāvājums mūsdienās ir gana plašs un mugursomas skolai nāk tik dažādos izskatos, ka paši vecāki vairs nespēj orientēties, izvēlei pēc izskata nevajadzētu radīt problēmas.

Varam arī pārdevējam nosaukt savus kritērijus, izvēlēties 3-5 dažāda skata somas, kas atbildīs visiem būtiskākajiem noteikumiem (divas plecu lences, ne pārāk smaga, cietā muguriņa, kvalitatīvs audums un lenču materiāls un tā tālāk) un tad jau tālāk kopā ar bērnu izvēlēsimies vienu no šīm somām.

Gala lēmuma pieņemšanai tomēr vajadzētu būt vecāku rokās, nepaļaujoties bērna kaprīzēm par to, ka gribas tieši šo somu un nevienu citu nekad nenēsās.

Ja bērns iespītējas, nekas cits vecākiem neatliek, kā vai nu pagaidīt vēl pāris dienas, līdz jaunais prāts pārdomā savu izvēli, bet ja laika un pacietības nav – jāizvēlas bērna vietā, jo tāpat vien nāksies izmantot vecāku nopirkto skolas somu. Protams, daudz veiksmīgāk, ja izdodas ar bērnu vienoties vai pārliecināt ar loģiskām metodēm un izrunāšanos.

by | Categories: Uncategorized | Tagged: , |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.