Velosipēds uzlabo veselību un darbaspējas

Jun 17, 2015

velosipēdiNesen, klejojot pa internetu, pamanīju drūmu statistiku – teju 70% biroja darbinieku ir dažādas veselības problēmas, ko veicinājis sēdošais darbs un mazkustīgais dzīvesveids. Tā kā liela sabiedrības daļa savas dienas aizvada, sēžot ofisos, varam pieņemt, ka katru trešo pretimnācēju piemeklējusi kāda aroda radīta kaite.

Bez lepnuma varu atzīt, ka arī es esmu daļa šīs statistikas. Ik dienu darbā pavadu aptuveni astoņas līdz desmit stundas. Gandrīz visa mana diena paiet sēžot – darbalaiks pie datora, mājupceļš sabiedriskajā transportā, zvilnēšana pie televizora ekrāna darbadienu vakaros un laiska sērfošana pa interneta plašumiem brīvdienās. Visi šie ikdienas ieradumi nav palikuši bez sekām. Pastāvīgi jūtu saspringumu un sāpes muskuļos, īpaši plecos un sprandā, regulāri mokos ar muguras sāpēm un gadu gaitā ievērojami palielinājies svars. Turklāt cietis arī mans kopējais veselības stāvoklis – pavājinājusies imunitāte, trūkst enerģijas un mēdzu ciest no bezmiega periodiem. Lai gan esmu laba darbiniece, šīs kaites ievērojami pavājina manu sniegumu. Jūtoties fiziski slikti, ir grūti strādāt, savukārt pastāvīgais nogurums nereti neļauj darbus paveikt pilnvērtīgi.

Bija skaidrs – vajag vairāk kustēties. Iesāku ar pavisam nelielām korekcijām savā ikdienā – centos doties pastaigā pusdienlaikā, vairāk stāvēt kājās, veicot dažādus pienākumus, piemēram, sarunājoties pa tālruni, kāpt pa kāpnēm tā vietā, lai izmantotu liftu un izmantot citus klišejiskus, taču iedarbīgus paņēmienus. Lai gan pēc kāda laika jutos nedaudz labāk, sapratu, ka pēc ilgiem gadiem sēdoša darba ar to vien nebūs līdzēts.

Nolēmu aizņemties no drauga velosipēdu. Velobraukšana ir aktivitāte, ko iespējams ērti iekļaut ikdienā, pietam visur dzirdams par to, cik pozitīvu ietekmi uz veselību un pašsajūtu spēj atstāt šis sporta veids. Nolēmu, ka braukšu ar to ikdienā, savukārt brīvdienās došos garākos izbraucienos – galu galā laiks ir gana silts, lai baudītu dabu. Jāatzīst, ka par rezultātiem šaubījos, tomēr velti.

Velobraukšanas pārsteidzošais efekts

Jau pēc samērā neilga laika pamanīju, ka mana pašsajūta ievērojami uzlabojusies. Locekļi vairs nešķita tik stīvi, mūžīgais saspringums plecu un sprandas rajonā bija atlaidies, savukārt par muguras sāpēm biju pavisam aizmirsusi. Pārmaiņas bija piedzīvojis viss mans ķermenis – kājas šķita kļuvušas nedaudz tvirtākas, bet viduklis stingrāks. Pēc ilgiem laikiem uzkāpusi uz vannasistabas svariem piedzīvoju patīkamu pārsteigumu – kopš pēdējās svēršanās reizes biju nokritusies svarā par 2 kilogramiem. Rezultāti mani mudināja vēl aktīvāk pievērsties riteņbraukšanai. Pēc darbadienas beigām vairs nejutu ierasto nogurumu – regulāri devos izbraukumos uz tuvējo mežu gan viena pati, gan kopā ar draugiem. Ierodoties mājās, protams, jutos sagurusi, taču tas bija pavisam cita veida nogurums – sajūtas bija drīzāk patīkamas, un man vēl atlika gana daudz spēka ikdienas darbiem. Šķita, ka īsākā laikā paveicu krietni vairāk nekā agrāk, kad man bija brīvs viss vakars. Turklāt uzlabojās mans miegs. Naktīs vairs nemodos, bet no rīta jutos atpūtusies un gatava jaunai dienai.

Atgriezās manas darbaspējas. Tā kā fiziski jutos ievērojami labāk un mans enerģijas līmenis bija audzis, spēju paveikt daudz vairāk arī darbavietā. Piedzīvoju apbrīnojamu radošo spēju kāpumu – jaunas idejas dzima pašas no sevis, izstrādāju vairākas lieliskas kampaņas un regulāri saņēmu uzslavas no vadības. Biju uzlabojusi ne tikai veselību, bet arī pašsajūtu – biju kļuvusi optimistiskāka, dzīvespriecīgāka, sīkumi mani vairs nespēja uztraukt un mazos ikdienas priekus spēju novērtēt kā nekad agrāk. Velosipēds priekš manis bija kļuvis arī par savdabīgu psihoterapeitu. Brīžos, kad jutos aizkaitināta, nespēju izdomāt, kādā virzienā, lai strādā tālāk, vai vienkārši jutos noskumusi un emocionāli izsmelta, atlika tikai izbraukt manus iecienītos maršrutus un labais noskaņojums bija atgriezies.

Iepirkšanās internetā – ērti un izdevīgi

Sapratu, ka nevaru atņemt draugam viņa braucamrīku pavisam, un vajadzētu iegādāties pašai savu velosipēdu.

Ikdienā dodu priekšroku iepirkties internetā. Mūsdienās šeit pieejams teju viss sadzīvei nepieciešamais. Turklāt šādi var ērti izvēlēties sev tīkamo preci un izpaliek apnicīgā staigāšana pa veikaliem. Nereti cenas ir zemākas, bet piedāvājums plašāks. Šī iemesla dēļ nolēmu arī velosipēdu meklēt interneta veikalā. Šādi atradu Bikko velosipēdus. Bikko interneta veikalā pieejams plašs divriteņu klāsts par negaidīti zemām cenām. Visi riteņi ir jauni un kvalitatīvi, savukārt vajadzīgo informāciju var ērti pārskatīt, uzspiežot uz interesējošā modeļa. Arī piegāde nav ilgi jāgaida. Savu izvēlēto divriteni saņēmu jau nākamajā dienā. Ar nepacietību gaidu, kā riteņbraukšana uz manu organismu iedarbosies turpmāk un esmu pārliecināta, ka velobraukšana vēl ilgi būs mana ikdienas sastāvdaļa.

by | Categories: Tehnika | Tagged: , |

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.