Veselības profilakse bērniem rudenī – ko der zināt?

Sep 19, 2016

apothekaRudens ir ne tikai pārmaiņu laiks dabā, bet arī cilvēka organismā. Visasāk uz šīm pārmaiņām reaģē tieši bērnu un jauniešu organismi, nereti kļūstot par dažāda veida elpceļu un zarnu trakta slimību upuriem.

Lai izvairītos no vīrusiem un dažādas slimības izraisošajiem mikroorganismiem, būtu jāķeras klāt pie organisma dabīgo aizsargspēju jeb imunitātes stiprināšanas.

Organisma spēja pretoties dažāda veida saslimšanām, tiek iemantota jau piedzimstot, taču dzīves laikā, tā pakāpeniski tiek stiprināta. Imunitāte veidojas pārslimojot dažādas slimības, laikus vakcinējoties, sabalansējot dienas fizisko aktivitāšu un miega daudzumu, kā arī uzņemot organismam nepieciešamās vielas ar sabalansētu uzturu.

Visus nepieciešamos vitamīnus atradīsi interneta aptiekā: http://www.apotheka.lv

Vitamīni bērna veselībai!

Bērna veselību rudens periodā palīdzēs nostiprināt C, A, D un E grupas vitamīnu uzņemšana, jo tieši šie vitamīniem ir ļoti nozīmīga loma organisma imunitātes veicināšanā. Iepriekš minēto grupu vitamīnus iespējams uzņemt lietojot veselīgu un sabalansētu uzturu, piemēram, C vitamīns īpaši koncentrēts tepat Latvijā augošajās upenēs, dzērvenēs un mellenēs, tāpat to var uzņemt, lietojot uzturā kivi un citrusaugļus. Rudens periodā plašā klāstā un par īpaši zemām cenām nopērkami tepat Latvijā auguši kāposti, kas C vitamīnu glabā gan svaigā, gan arī apstrādātā veidā. Tāpat, kā vitamīnu C, arī A un E vitamīnus atradīsiet dažādos, ikdienas maltītēs lietojamos produktos – A vitamīnu riekstos un graudaugos, savukārt E vitamīnu visos dārzeņos, kas ir košā krāsā.

Lai uzlabotos bērna imunitāte un tā organisms būtu gatavs cīnieties ar visiem pārbaudījumiem, ko tam uzliek rudens un ziemas periods, vismaz trīs reizes dienā bērna maltītēs būtu jāiekļauj augļi un dārzeņi, neaizmirstot arī par citām vienlīdz svarīgām produktu grupām un sabalansējot dienas uzturu.

Ja bērns dārzeņus ēd nelabprāt un tā radināšana pie veselīga uztura ir vēl tikai pašā ceļa sākumā vai arī bērna ēdienreizēm nav iespējams izsekot līdzi, pastāv iespēja iegādāties dažāda veida uztura bagātinātājus, kas satur organismam nepieciešamo vitamīnus un minerālvielas. Uztura bagātinātāji neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu, taču tie var kalpot, kā papildus līdzeklis bērna imunitātes stiprināšanai

Svarīgi pievērst papildus uzmanību bērna personīgajai higiēnai!

Daudzi slimību ierosinātāji bērna organismā nonāk tieši pavirši mazgātu vai nemazgātu roku dēļ. Īpaši lielu uzmanību roku mazgāšanai vajadzētu pievērs tieši laikā, kad bērns ir ciešā saskarē ar citiem cilvēkiem, piemēram, skolā, sabiedriskajā transportā vai dažādās ārpusskolas nodarbībās, jo augšējo elpceļu un zarnu slimības izraisošie vīrusi var tikt nodoti no viena organisma otram.

Roku mazgāšanai būtu jābūt, kā pašsaprotamai un pierastai darbībai, nevis kārtējam pienākumam vai sodam, tāpēc, lieku reizi runājiet ar savu bērnu par šīs darbības nozīmīgumu, tādejādi pasargājot to no saslimšanām.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share with others

No Responses so far | Have Your Say!

Comments are closed.